Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás NL50 Floppolt alsó 2 pár connector boardon

    LA-n játszottam ezt a HH-t. ellenfélről nincs sok info, lehet a HUD se működött, de talán annyi, hogy normális, nem agyhalott számai voltak. Ill. 2.5 BI-el ült. HH nincs, a kliens replayeréből nézem vissza.

    A HH:

    6max, 6an vagyunk az asztalon, de csak 3an veszunk reszt a partiban

    LM(UTG) 50
    CO 122
    BB 50

    Lapjaim () már preflop is megkérdőjelezhető ugye, de elég passzív asztal volt.


    Én emelek UTGből 2-ig CO call, BB call.

    Flop:
    wow, 2 par, bár nem atombiztos a helyzetunk.

    Belenyitok 4-et, CO adja, BB dob.

    Turn (pot 13.5)

    Na most mi van... itt igazandiból elbizonytalanodtam, s innentől érdekelne a véleményetek.

    Checkeltem, mire Co nyit 9-el, adom.

    River (pot 30.6)

    Gondoltam blocking bet 10.5 dolcsival, ramtolja, adom.

    Igazandiból ugy terveztem, hogy ha riveren rámemel, akkor bedobom, mégsem tettem.

    Hogy kellett volna ezt jatszani? Turn? bet? vagy ch/raise? vagy?

    river?

    eredmenyt később beteszem.

    előre is köszi.
    Utoljára módosítva: Littlemage által: 2008. 11. 26. 13:43

  2. #2
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Szerintem ilyen boardon egy blank turn esetén kötelező a bet, hiszen ellenfelünknek simán lehet egy pár + draw típusú handje, vagy éppen sima draw-va, és nem szívesen adnék neki free cardot.
    A riveren passzoltam volna, én nem szoktam blocking betet játszani, mert a jó játékos úgy is kiszúrja.

    Tehát nálam: bet turn: $10 körül, majd a river c/c.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

  3. #3
    Őstag Chryss85 avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Valahol
    Hozzászólások
    1.412

    Alapbeállítás

    Hát igen, a turn nem hiszem, hogy nagyon segítette. K7-tel kétlem, hogy játszana. Ha 77-tel adja meg flopon, akkor meg nagyjából 0 az EV-je, akkor is ha lestackel a setjével.
    Elképzelhetőbb nála a KQ, KJ, ezek ellen (állítólag) cooler, bár nem szeretek bottom 2-vel stackért játszani. (de én nit vagyok )

  4. #4
    PA addict Zehy avatara
    Csatlakozott
    2007. 09. 29.
    Hely
    Sin City
    Hozzászólások
    4.559

    Alapbeállítás

    Pre fold. Fiss
    Na, flop 3/4 pot, turn 3/4 pot, river félpot value/blockingbet
    De kanrich-al is egyet kell értenem, river csekk-instacall is jó lehet. Fish-ek ellen valuebetelnék, ha normális arc akkor jobb a c/c.
    Ami a lényeg, h a turn csekk a legrosszabb, ott mindenféleképpen bet.
    "Riveren tőt tolnék. Hagy fizessen az inas!"

    "Sajnos nem egyforma eséllyel indulnak az emberek. Aki gazdagabb az gyakrabban betolja rosszabb lappal is , mert úgy van vele ha nem mákol nevez a következőre. És élltalában sikerül is neki."

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder CrisRoniii7 avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 12.
    Hozzászólások
    976

    Alapbeállítás

    Flop: bet pot
    Turn: bet 3/4 pot
    river:check-call
    Kanrich elmondta h miért...
    "A póker a darwinizmus társadalmi formája:az erős életben marad,a gyenge elesik."

  6. #6
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    miért lenne jó a river c/c?
    de komolyan, gondoljatok bele, mi az amit megblöfföl egy ilyen boardon? mert busted drawt elég nagy marhaság lenne, pont azért mert minden TAG (szerintem teljesen hibásan) c/c-ozik riveren.
    szóval ha nem blöff akkor mi?
    top pár - check behind.
    kétpár - legalább 50% bet - ezzel az a gond, hogy szinte biztos, hogy akkor jobb nálunk
    set/sor - bet
    és akkor itt jön, hogy az esetek nagyon kis százalékában lehet belebetel busted egylapos OESD-vel, teljesen feleslegesen.
    ezzel a river passzivitással csak azt érjük el, hogy semmilyen rosszabb lapból nem szedünk ki valuet, és minden jobb lapot kifizetünk

    szerintem rossz a river c/c, vagy bet/fold v. c/f ha nagyon nit (azért az utóbbira elég nehezen lennék képes)
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 11. 26. 18:05
    a félreértett szupermarketkalóz.

  7. #7
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    köszönöm a hozzászólásokat.

    volt nála, azaz floppolt sor, ami riverre flushe fejlődött.

    Nem tudom, hogy hogy kerülhettem volna el a lestackelődést, talán a river reraisere dobhattam volna.

  8. #8
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet Littlemage eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köszönöm a hozzászólásokat.

    volt nála, azaz floppolt sor, ami riverre flushe fejlődött.

    Nem tudom, hogy hogy kerülhettem volna el a lestackelődést, talán a river reraisere dobhattam volna.
    ha nem adod meg a reraiset
    50-en nem kell, sőt. (turn bet kötelező ofcourse, a river passzivitásnál már csak a turn c/c a rosszabb)
    ha kanrich szerinte NL100+on rádtolják ilyen "blockingbetre" a semmivel (de egyrészt, hogyan lehet 2 call után semmi nála, vagy mégis OESD-t bluffol? elég nehezen hiszem: hiszen pont azt reprezentálja, ami valójában van neki: egy busted drawt...), akkor ott változtatni kell bet/call v. c/f-ra, de szerintem ez a "blockingbetet felismerik és rádtolják" érvelés nem nagyon állja meg a helyét ha mélyebben belegondoltok.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 11. 27. 02:36
    a félreértett szupermarketkalóz.

  9. #9
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Turn check nagyon rossz. Betelni kellett volna $11-t. Riveren pedig 1/2 potos bet/fold, hiába lesz jó oddsunk, ha visszaemel 100%, hogy jobb.

    Ahogy játszottad, riveren szerintem $12-15 bet/fold. Megint csak szinte kizárt, hogy ráblöfföl.

  10. #10
    Adminisztrátor kanrich_ avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 11.
    Hely
    Just moving to Valuetown
    Hozzászólások
    4.084

    Alapbeállítás

    Sajnos néha én is úgy érzem, hogy az a TAG vagyok, aki túl sokszor játssza c/c-re a rivert, ami a river agressziómon is meglátszik, és minden bizonnyal a river játék egy leak még nálam, amin javítani kell, hiszen azon nagyon sok pénz/value múlik.

    Igazából tehát el kell fogadjam a river bet érvelést, így átolvasva a leírtakat, lehet, hogy tényleg jobb megoldás ott emelni.
    -You raised tens on a lousy three-flush?
    -That's what it's all about, isn't it? Making the wrong move at a right time.
    (The Cincinnati Kid)

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •