Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (15) összesen
  1. #1
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás Cbet - Milyen flopon nem ajánlott?

    Általános értelemben szólna a kérdésem.

    Milyen flopon nem ajánlott a cbet? (SH játék)
    Több cikket is olvasgattam, de valahogy nem találtam konkrét választ. (Lehet, hogy nincs is?)

    A Holdem manager mutatóival foglalkozó cikkben, a cbet% ideális mértéke kb. 70-75% között van.
    Ha jól gondolom ez azt jelenti, hogy mivel általában agresszorként megyünk egy partiba (SH-n), így mondjuk 10 alkalomból, 2-3 esetben "kell" kihagyni.

    Éljünk azzal a feltételezéssel, hogy nincsenek adatok/statok az ellenfélről.
    (Hiszen microlimiten -ahol én játszom - általában kevés a rendszeres játékos, szóval szerintem ez nem egy életszerűtlen feltétel, mivel a legtöbb emberről max. pár tucat hand jöhet össze.)

    Tehát, az ellenfél ismerete nélkül, csak a flopból kiindulva, mely esetekben érdemes kihagyni?
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    az ellenfél preflop line-ja alapján úgy érzékeled, hogy eltalálta az adott flop, akkor ne cbetelj. ezen kívül nagyon "dry boardon" tehát mindenféle húzóktól, scarecardoktól mentes boardon (mondjuk te benn vagy AK-val és flop 835 különböző színben) akkor alap a cbet, meg én még akkor nem szoktam cbetelni, amikor tényleg totál nem talál el a flop, de viszont tipikusan olyan lapok vannak lenn, hogy az ellen oylasmivel jöhet ellenem. mondjuk megpróbálok stealelni A3s lapokkal, de valamelyik vak tartja - vagy akárki tartja, és lejön egy KJ9 flop max egy színnel ami nekünk kedvez, akkor én ezen nem cbetelnék, mert elég valószínű, hogy jönne velem, és én meg nem állok sehogy a lejavulásban, így el kellene engednem később.
    most ez nem volt túl érthető, de szerintem itt a legfontosabb a read az ellenfélről, tehát hogy be tudd tájolni a call range-ét, és annak függvényében cbetelj! vmi ilyesmi.

  3. #3
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    2 ellenfél ellen mondjuk 33 al oop a AKT flopon nem bizti, hogy erőltetni kell . Ilyen konkret dolgokat nem tudok mondani, tenyleg erdemes a HUD adatokat is nezni.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  4. #4
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Szerintem éppen a 835 szivárvány lehet gáz, amikor AK van nálad. Ha valaki tartotta az emelésed, akkor a leggyakrabban közepes vagy kis pár van nála, amit egy standard cbettel ki nem csavarsz a kezéből ilyen flopon, főleg mikrolimiten. Ha turn-re is kis lap jön mit fogsz csinálni? Second barrel minden ellenfél ellen, mindig? Egy emelést megadónak a legijesztőbb egy szivárvány A v. K v. Q magas flop. Ha itt adja a cbeted és nem talált el, akkor általában verve vagy. Ak-val alacsony flopon sokszor check-kelek és a turn kártyától függ, hogy hogyan tovább, de persze egy fish ellen bármivel bármikor cbetelek.
    A legrosszabb flop cbetre egy 910J, 2 szín jellegű. Ilyesmire nem érdemes erőltetni, csak lappal szabad tovább menni.

  5. #5
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2007. 08. 16.
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Az én elképzelésem:
    Olyan flop, amin van Q vagy J vagy T és két kapcsolódó vagy két egyszínű lap.
    Olyan flop, amin az A, K, Q, J, T, 9 lapok közül legalább kettő szerepel.
    Drawheavy floppok. (lehet szín és sorhúzó is)
    Egyszínű floppok.
    3 közeli, nem túl alacsony lapokból álló floppok.
    De a cbet esetén a board jellegénél a pozíció, az ellenfelek száma és stílusa talán még meghatározóbb.
    Szerintem nincs ökölszabály.

  6. #6
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Idézet Kobak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az én elképzelésem:
    Olyan flop, amin van Q vagy J vagy T és két kapcsolódó vagy két egyszínű lap.
    Olyan flop, amin az A, K, Q, J, T, 9 lapok közül legalább kettő szerepel.
    Drawheavy floppok. (lehet szín és sorhúzó is)
    Egyszínű floppok.
    3 közeli, nem túl alacsony lapokból álló floppok.
    De a cbet esetén a board jellegénél a pozíció, az ellenfelek száma és stílusa talán még meghatározóbb.
    Szerintem nincs ökölszabály.
    Egyetértek.

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 11. 09.
    Hely
    Csongrád
    Hozzászólások
    278

    Alapbeállítás

    Fold to C-bet vagy Fold to Flop bet vizsgálása sokat jelenthet. Ráadásul mikron könnyen readelhető képzetlen játékosok hemzsegnek. Még a C-bet sizingra se kell nagyon figyelni.
    1.
    Buttonról izolálsz egy fisht, 45/2/0.8, Fold to C-bet: 35. Csak dry flopokon érdemes folytatni, viszont elég a 1/2 pot vagy még annyi se, mert azt se tudja, mi az a pot, csak az emelés méretét látja. Viszont ez a típus, aki ásszal, meg 3-flössel, meg mindenféle hitvány lappal "még a turnt megnézem, aztán dobok" módon játszik. Így mivel roppant passzív, flop check után sokszor turnön vihetjük is a kasszát, ugyanakkora befektetéssel, de biztosabb eredménnyel.
    2.
    Létezik ugyanilyen fish, aki mindenáron szeret flopot nézni, de ott már dob (kb. 65). 9TJ-típusú, meg monoflopok kivételével bárhol mehet.
    3.
    Viszont a kedvenceim a microlimiten nyerőstratégiát folytató 6/1/2.0-es setminerek. Ha csak ők limpeltek, any2val izolálok, és ugyebár a C-bettel 8-ból 7x viszem a kasszát

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 05. 09.
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Első blogbejegyzésem második fele szól erről, olvass bele hátha hasznodra válik.
    Pokerakademia.com - Póker blogok / makkkiraly / +EV | Online poker, Rakeback, Póker bónusz

  9. #9
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás

    Idézet Totya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fold to C-bet vagy Fold to Flop bet vizsgálása sokat jelenthet.
    Ez igaz, de 10-20 hand alatt ezek nem igazán állnak be.
    Ráadásul mikron könnyen readelhető képzetlen játékosok hemzsegnek. Még a C-bet sizingra se kell nagyon figyelni.
    Ezzel viszont csak részben értek egyet.
    Szerintem sokkal nehezebb jó read-et felállítani egy gyenge játékosról. Mivel sokkal kiszámíthatatlanabb.
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

  10. #10
    Őstag Lev729 avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 06.
    Hozzászólások
    1.217

    Alapbeállítás

    Idézet makkkiraly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Első blogbejegyzésem második fele szól erről, olvass bele hátha hasznodra válik.
    Pokerakademia.com - Póker blogok / makkkiraly / +EV | Online poker, Rakeback, Póker bónusz
    Nagyon jó kis írás, kösz!
    "Nem lehet mindig szerencséd. Okos lehetsz minden nap."

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •