Eredmény: 1 - 10 (10) összesen
  1. #1
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás nl 100 sh 88 second pár turn kérdés

    az ellen 17/9/2,9 fold to cbet 84% engem eléggé nit-nek látott azon az asztalon

    Everest No-Limit Hold'em, $1.00 BB (6 handed) - Everest Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    UTG ($113.30)
    MP ($387.65)
    CO ($73.70)
    Button ($313.25)
    Hero (SB) ($306.30)
    BB ($560.05)

    Preflop: Hero is SB with 8, 8
    4 folds, Hero bets $3, BB calls $2

    Flop: ($6) 2, J, 6 (2 players)
    Hero bets $4.50, BB calls $4.50

    Turn: ($15) 6 (2 players)
    Hero bets $11, BB raises to $35

    Total pot: $37 | Rake: $37

    nos a kérdés: dobjuk vagy emelünk?

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder Terrorka avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    559

    Alapbeállítás

    Én már a turn se hivtam volna meg, igy meg dobás.

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 08. 25.
    Hozzászólások
    514

    Alapbeállítás

    Jx, 6x ver, Fd-vel már F-on visszatolta volna, + elég jól dob cbetre ezt még is megadta, így én is dobnám.
    T-ön lazább játékosra még rá lehetett volna hívni, hátha floaton van, de nem erre az ellenre.

  4. #4
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Egyértelmű dobás szerintem is. Ilyen deepen én nem kockáztatnák ilyen kézzel oop. Ha megadod akkor mi a terv riveren? Pl tol egy 3/4 pot betet? Herocall?? Áhh, dobás most!!!

  5. #5
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    Idézet zoltanh eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egyértelmű dobás szerintem is. Ilyen deepen én nem kockáztatnák ilyen kézzel oop. Ha megadod akkor mi a terv riveren? Pl tol egy 3/4 pot betet? Herocall?? Áhh, dobás most!!!
    call semmiképp, amit a riveren betennék herocallra azt inkább beemelem most, a FE miatt. A flushdrawt még el tudja engedni sztem ilyenkor.


    nem is tudom. J-vel nem hívott volna vissza a flopon?
    és sztem draw-val is floatolhat, tekintve hogy vakharc van és jó esélly gondolhatja hogy a turnt csekkelem amikor vagy free cardot kap vagy megpróbálhatja elvinni.

    lehet rosszul csináltam de ettől az emeléstől nem hittem hogy jobb lenne a lapja. ime a vége, ami nem engem igazol, csak azt hogy lehet hogy eldobja


    Turn: ($15) 6 (2 players)
    Hero bets $11, BB raises to $35, Hero raises to $120, 1 fold

    Total pot: $85 | Rake: $3

    Results:
    Hero didn't show 8, 8 (nothing).
    Outcome: Hero won $82
    Utoljára módosítva: mrj által: 2009. 02. 24. 11:44

  6. #6
    Fanatikus tag styxxx avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hozzászólások
    322

    Alapbeállítás

    Merész volt, de nem logikátlan.

    Ehhez viszont nagyon jó read kell, mert egyébként hosszútávon nagyot lehet bukni vele.
    van az a pénz...

  7. #7
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Nice move. de tényleg kicsit merész. Viszont a statját most néztem meg azt hittem, hogy fishel van dolgunk. Így végülis logikus. Max flullal vagy 6x-el fog tartani. Szerintem jobb lapot dobattál. FD-vel 3betelt volna flopon szvsz. A flop fold cbetje meg elég magas ahoz, hogy csak úgy airel tartson majd turn lefloatoljon.

  8. #8
    Handelemző pindrokk avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 10.
    Hely
    top of the range
    Hozzászólások
    994

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    nem is tudom. J-vel nem hívott volna vissza a flopon?

    AJ-vel és KJvel talán. Egy ilyen csóka ellen erősen -EV ez a move mivel nem tűnik blöffösnek.
    Egyébként kár betelni a turnt is szerintem mert minden gyengébbet el fog engedni és egy checkel kihúzhatunk tőle egy blöfföt riveren, igaz nem ellene hanem úgy általánosságban mondom.

    Summa summarum check behind turn és valószínűleg fold river betre

  9. #9
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Én se emelnék vissza a turnön, ellenfél elég nit. Nincs arányban a helyzettel az, amennyit kockáztatsz a visszaemeléssel...

  10. #10
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    ha itt rebluffön gondolkozunk, két dolgot kell alapvetően számításba vennünk:

    board textúra alapján szerintem logikus a visszaemelés. meglehetősen polarizált az ellenfél rangedzse, mert tulajdonképpen FD-vel is valszeg reraise/fold-ot játszik a duplikálódás miatt (szóval nyugodtan sorolhatjuk a blöff kategóriába), az egyetlen logikus lap egy flopolt set (ugye JJ-t talán kizárhatjuk), 22 és 66, vagy pedig egy 6x, mondjuk backdoor FD-vel, de azt még talán el is dobja flopon cbetre sok esetben, szóval nagyon szűk a valuereraise rangedzse szerintem, tehát ideális rebluff szitu. ez azthiszem elég fontos koncepció, és mindig érdemes figyelmbe venni, amikor egy re- vagy blöff szitun gondolkodunk: minél jobban polarizált az ellenfél rangdzse, annál többször emelnék vissza ezekben a szituációkban.
    jah, a bubit meg sem említettem, nem látom, hogy egy átlagos TAG miért emelne vissza turnön TPTK-val. kicsit "túlreprezentálná" a kezét, egy standard játékostól pedig nem számítanék ilyenre.

    persze most látom csak, hogy vakharc, de ez tulajdonképpen a rangedzseket nem változtatja meg jelentősen, hiszen többet fog blöffölni, viszont mondjuk a valuereraise rangedzse is kitágulhat, mert több 6x lehet nála, meg esetleg AJ is bekerül, kb. ugyanolyan mértékben növekszik mind a kettő (a valuekezek és a blöffök száma is), tehát a rangedzse ugyanolyan polarizált marad.
    amúgyis, milyen 6x lehet nála? kb. 56, 46, 67, 68, persze ezekből is inkább csak a suitedek, és mondjuk A6. még mindig azt mondom, hogy nagyon ritkán lehet nála lap a board textúrájából kiindulva.

    és azért nem árt figyelmbe venni az ellenfél statjait/játékát is. jelen esetben, bár nem tudjuk a turn AFq-t, nem ő lesz az az emberke, akiről feltételezem alapesetben, hogy ránkblöfföl ebben a helyzetben.

    tehát board textúra alapján okés a rebluff, ellenfél szempontjából kevésbé - és mindkettő egyaránt fontos, ez összességében pedig egy közepes szituáció a blöffreraisere. néha be kell vállalni, de sokkal jobban örülnék, ha az ellenfélről is el tudnám képzelni, hogy ki doublefloatol ezen a boardon (bár lehet a turn reraise nem számít doubel floatnak?)

    wow melyik teremben szednek 100%-os raket?
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2009. 02. 24. 16:23
    a félreértett szupermarketkalóz.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •