Oldal: 1 / 9 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (81) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás Satukan Shorthanded (néha mély) repülése

    Mivel a blogomban a bemutatkozást egyszer már megejtettem, így ezért ezen át is ugranék..

    Viszont amiért útjára indítom ezt a topicot, hogy ebben a hónapban, illetve amíg NL50-en játszok összegezhessem az aktuális sessionjeimet statokkal és leosztásokkal. Eddig minimum 9 asztalon játszottam, bár eredményesen, de nagyon sok apróság felett átsiklottam, amik előbb utóbb biztosan visszaütnek, tehát célom a játékom fejlesztése, tudatosítása. Első lépésben ezért le is csökkentettem az asztalok számát 6-ra, alább nem tudok menni.

    Hogy mi lesz ezután majd elválik, de addig amúgy is sokminden történhet.

    Ennyit elöljáróban, következzen tehát, amiről a topicnak szólnia kell!

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás 2009.07.06.

    A hónap első rövid sessionje eredményesen zárult. Meglepődtem mennyi jó asztal volt, pedig szerintem éppen hétfőn szokott a legnagyobb pangás lenni.

    Statok és grafikon a csatolások közt található. Egy haloványit lazábban játszottam a szokásosnál ezzel a ~ 19/16-al, de még mindenképp lazítanék, legalább egy 20-as pfr-ig. Viszont a steal átlag feletti!

    A non-SD-t most egész jól kézben tudtam tartani, de a végére elfáradtam..

    A feljegyzett leosztások:

    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Ciuba enyhén fishy jegyeket hordoz a látottak alapján. Itt főleg a river bettel voltam bajban, hogy mekkorát is érdemes nyitni, ha egyáltalán érdemes?! Ezzel az ai-val az nem tetszik, hogy sokkal rosszabb nem fogja adni, maximum egy Ax-ből tudok talán némi value-t kiszedni, ami nem full..


    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Ismét Ciuba.. Ennek a leosztásnak a fényében értékelendő egy kicsit az előző. Turn check? River fold? Honnan lenne nála egy Q, ami ver??


    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Ezt szépen bemákoltam. Sajnos, vagy utólag szerencsére az első megmozdulásom volt az asztalnál és nem láttam, hogy klondyken-nek 1.4k közös leosztás után is 0.6% a 4bet range...


    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Expekt egy masszív CS, 52/9/0.6-os statokkal... Egyetlen buktám ma AA-val, pedig river fold-dal minimalizálhattam volna..


    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Ez a hand annyiból érdekes, hogy mixtouille egy 50/40/6-ot játszó agró halacska. 54 hand után river agr fact végtelen, freq 56. Ez a fél pot riveren a részéről tiszta value, vagy ilyen ellenfélnél megfordulhatna-e a fejemben egy call??


    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    ufirst volt a mai nap leges legnagyobb fishe, órák után is még volt több, mint 3 beülője, de már nem bírtam vele. Szerintem látatlanban ez nem lenne egyértelmű river call, de flop és turn insta checkje után nem tudtam nála elképzelni bármilyen használható lapot.. És szeretett CR-elgetni is..


    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Ismét mixtouille, mikor benne volt már egy fél stack, döntőre vittem a dolgot. Ha dobott volna azt sem bántam volna, de így sem rossz.. Most nézem, 56 leosztás alatt 37-es 3bet..


    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Enyha ritmusváltás ufirst-től.. Totálisan tarthatatlan, végül AJ-t mutatott..


    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Itt vajon vesztettem valuet a river callal? Ellen 36/6/1.6.


    Hand replayer beillesztése a fórumra (segédlet)

    Ritkán dobok AK-t preflop, de egy 1.5-ös 4 bet range és az eredeti 3 betelő ellen !?!
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosítva: Satukan által: 2009. 07. 07. 04:38

  3. #3
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    A tegnap esti session az átlagnál jóval rövidebbre sikerült mivel elég későn is kezdtem és a tervezettnél korábban 4 helyett 3-kor be is fejeztem. Belépéskor sajnálattal vettem tudomásul, hogy nincsenek túl jó asztalok, de szerencsére ennek ellenkezője hamar bebizonyosodott.


    Statok:




    Egyszerű session volt, amit mi sem bizonyít jobban, hogy csak két handet jegyeztem fel magamnak.



    Itt nemrég ültem be az asztalhoz, de gkbatman-ről elég hamar lejött, hogy egy passzív halacska - 52/12/1.6. Éppen ezért nem tudtam hova tenni a turn move-ját. Messze nem voltam még committed és szerintem rosszabb voltam nála és hiába a nutfd-nek, de nem lett volna meg az oddsom a tartáshoz..




    sjclhn egy elég normális reg. A preflop 3xBB-s emelés és a flop fél pot cbet mintha csak mondogatta volna, hogy blöffölj ki pls... Valami húzólapra, esetleg közepes/alacsony párra tenném. Turnon leesett a legjobb lap, ami csak jöhetett, mivel már 8 (6) outra is húzhattam és ami még fontosabb egy tökéletes scary card, amit ki is használtam.




    Végszóként mára. A legnagyobb tegnapi potom.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Nem kellett sokat várni a hónap első negatív sessionjére. Nem voltam a helyzet magaslatán, ami talán annak is betudható, hogy nagyon nehezen vettem rá magamat a játékra. Még valami amerikai női sorozatból is megnéztem két részt barátnővel... És természetesen jól be is bakajáltam előtte, nehogy tudjak normálisan gondolkozni...


    Statok:




    Leosztások:




    Még a session elején történt. Sinbad25 70/22/1.8-as nem túl acélos ellenfél. A flop (callt) 3betet elég határeset szituációnak érzem egy 1.8-as af ellen. Mivel flop cb-re 20%-ban dob, turn cb-re eddig 100%-ban, ezért egy egyszerű bet-call, bet-fold line-t képzeltem el, erre a visszaemelésre nem számítottam. Bevállaltam és kevésnek bizonyult flopon az 53% a 47% ellen...





    Kb. ez volt az a leosztás, ahol abba is kellett volna hagynom a játékot. FatBanker az elején egy elég maniac játékot játszott ez alapján az volt a (rossz) terv, hogy megfelelő flopot elcheckolom, amire turnon nagy valószínűséggel támadni fog és erre lecsapok. Nem csaptam le és csak leesett neki a river, ami részéről sima value bet volt. Összegezve, ahol emelnem kellett volna, ott tartottam, ahol dobnom kellett volna ott is tartottam. Ezért volt nekem az átlagnál kisebb af-em...





    Ez egy kicsit később történt, de a JJ-knél maradva. Tipikus példája, amikor alapjáraton is idióta vagyok, de még a river sincs velem...





    Nem értem miért adtam meg 3betet oop egy 16/13-as nit 2.8-as range ellen?!? Turn check?! River bet?! Visszaemelésre dobható? Totál egyértelmű, hogy semmit sem verek... Főleg, hogy magas a river agressziója/frekvenciája egy c/c jobb lett volna?!





    MariaHelena már nagyon bögyömben volt. 25/18-at játszik 9-es 3bettel, ezért tartottam preflop. Flopon is 85%-ban cbetel, tehát akármi lehet nála, de miért nem borítottam rá az asztalt?! Gondolom turn fold jó..





    Killmanh 48 leosztás alatt összehozott egy 73/47/12.5 40%3bet és 33%sq-t. Kb ezek infók alapján döntöttem a tartás mellett. Látható, hogy flopon a 3 overcard se ilyesztette meg.

    Ez a leosztás volt a tegnapi legnagyobb potom, a második a fél beülő, aztán csak jópár apró. Sajnos a negatív oldalon jóval több és nagyobb potok is voltak, amiket elkerülhettem volna. Ez van, a következő sessionben jobban összeszedem magam...

  5. #5
    Őstag pokerguy2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 14.
    Hely
    -
    Hozzászólások
    1.703

    Alapbeállítás

    jó kis topikot vezetsz itt

    bocs, hogy beleszóltam, csak jelzem, hogy olvasom

  6. #6
    Őstag zsjozsef avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    .
    Hozzászólások
    1.175

    Alapbeállítás

    Hello!

    Ezt bejelzem én is, foglak olvasni! De most még csak belenéztem. Azért ehhez kell energia! Mármint postolni. Gondoltam rá én is, de egyelőre csak ennyi. Hajrá!
    "Ha úgy érzed, hogy jó vagy, call, ha nem érzed erősnek magad, reraise all in."

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Örülök minden olvasónak és hozzászólásnak egyaránt.

    Nem két perc ezeket összedobni, de annyira nem is vészes, főleg hogy kezd kialakulni a technika rá.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    A tegnapi sessiont már este 10 órakor el tudtam kezdeni nem kis lelkesedéssel, amit mind a grafikon, mind az első pár leosztás jól mutat. Az első 1k hand-ig nagyon jól ment a játék, aztán mintha elvágták volna a fonalat a következő 1k handben csak szenvedtem. Az összes fish minden asztalon pont utánam volt és lapok nélkül nem tudtam velük mit kezdeni. Egy kicsit vissza is vettem, valószínű ezért nem értem el ma sem a 20% pfr-t. Az 1k hand szenvedésre az utolsó 500 hand tette fel a pontot. Elöljáróban az utolsó leosztásokat csak erős idegzetűeknek ajánlom!


    Statok:




    Leosztások:




    YouFoldMyRaise 41/24/2.9-et játszik 40% lopással és 63% fold to 3bettel. Belegondolva talán itt nem a leghelyesebb 3betelni 99-el, de utánunk egy 17.9-es 3betes, 25% squeezes player ült, akit szerencsésebb volt kikerülni. A flop elég idálisnak tűnt, hogy egy A-t előadve kapásból el is vigyem a kasszát, de nem így történt. Ez talán betudható ellenfelünk azon tulajdonságának is, hogy flopon csak 38%-ban szeret dobni, azonban turnon már 100%-ban, így megkockáztattam volna egy 2nd barrelt is, ha a turnre leeső második A nem rondít bele, amivel elég megkérdőjelezhetővé vált az előadás. Azt viszont nem tudom hova tenni, hogy mivel nyithatott bele turnon, vagy ő mákolta be a drillt, vagy csak védte a TT-QQ szerű lapját. Mindenesetre a dobást jónak érzem!?





    Itt még érezhető a kezdeti lelkesedésem. AndThereWasBlood 9%-ban 3betel BB-ről, úgy éreztem egy 4 betre azért meg tudna válni lapjától. Ő máshogy gondolta.





    Itt is kell nekem a szeméttel keménykednem.. Ilyenkor nem tudom, hogy a bet, vagy a CR line e a nyerőbb. Nem emlékszem, hogy swaynsih ekkor lépett e be, vagy csak kiült valamiért, de az együtt eltöltött 59 hand alatt enyhe passzív fishy játékos képét festette. Szerintem ez a turn overbet ai adása nagyon határeset döntés lenne, főleg komolyabb read hiányában. A játéka alapján egy Axs-re tenném, de persze sok más lapot is alul-felül értékelhetett.





    Checkman 40 leosztás alatt produkált egy 32/24/7.0-át, tehát ez alapján egy lazább maniac, aki valószínűleg egy elég tág range-el képes ilyen move-okra. Hogy a dobás jó volt-e a pokerstove megmondja:

    Potoddsom: 40/(40+50+4+9) = 0.388


    30,690 games 0.004 secs 7,672,500 games/sec

    Board: Qc Th 3h
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 34.945% 34.81% 00.13% 10684 40.50 { Ah9h }
    Hand 1: 65.055% 64.92% 00.13% 19925 40.50 { QQ, TT, 33, AQs, KhQh, KhJh, Kh9h, QhJh, QTs, Qh9h, Jh9h, Jh8h, 9h8h, AQo, QTo }


    A fenti range-el számolva a dobás a jó megoldás, mivel a nyerési esélyem egy kicsit rosszabb az odds-nál. Viszont, ha kiveszem a QQ és TT lapokat, amikkel nagy valószínűséggel visszaemelt volna még akkor is csak ~37%-nál járok, ami szintén kevés.





    Semmi különös, csak egy fishy ellen besült AA. Oké, benne van...





    A bevezetőből kimaradt, hogy a tegnap lapja a 96s volt! Hogy miért? Hát ezért.





    Na meg ezért! De be kell ismernem azért megfelelő ellenfelek nélkül ezek nem jöttek volna össze.





    ProPoker egy egész jó reg, aki az NL100-at is megjárta már . Így visszanézve csodálkozok ezen a lejátszáson. Részemről kb. annyi volt a terv, hogyha nem tudom mit csináljak, akkor emelek. Riveren meg sima value bet. Részéről ő is nehéz helyzetben volt, mert tudja nem emelgeteg akármivel. Oda vissza mákoltuk egymást, a végén én jöttem ki jobban!
    Ez a fenti és az alábbi két leosztás totálisan egyidőben játszódott. Annyira gyorsan történt az egész, hogy betsizinggal nem törődtem, csak emeltem mindenhol, de a végére jól sült el minden. Ez a három leosztás az a meredek vonal 900 hand környékén!



    .





    És ez volt az első 1k hand története. Aztán jött 1k hand totális eseménytelenség, de olyan, hogy még egy érdemleges handet se tudok betenni.

    Az utolsó 500 hand meg maga volt a katasztrófa. Egy kis ízelítő:





    staseluw egy korrekt játékos, talán ő volt a mai napi mumusom. Többször is akadt vele problémám. Egy száraz flopon talán egy kisebb turn bet mellett el tudtam volna dobni, de így soha. wp neki...





    Ez a leosztás még a mai nap is erős érzelmeket vált ki belőlem, így inkább nem kommentálom!





    Szintúgy...





    A végére levezetésnek...





    Ennyi lett volna, nem mondom, hogy túlságosan elégedett vagyok az egy beülő nyereséggel, de rosszabb sose legyen!

  9. #9
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 06.
    Hozzászólások
    783

    Alapbeállítás

    Szia, én is imádom aa topicot, én biztosan olvasom! Sőt, lehet, megpróbálkozom egy hasonlóval, talán segít majd.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Nagyon jó a topikod grat!
    Ezek aztán kemény bad beatek csoda hogy megmaradt 1 beülő!

    GL!
    A legrosszabb dolog a világon az, amikor a hülyeség szorgalommal párosul.

Oldal: 1 / 9 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •