Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (11) összesen
  1. #1
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás nl100 flop sor

    $0.50/$1 No Limit Holdem
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight | fold when you know you're beat

    Stacks:
    UTG Hero ($235.50)
    CO Grey_Havens ($126.80)
    BTN baboulette3 ($45.50)
    SB Alex_AA ($157.45) 23/18/3,6 AQ33%, 3bet pf 8,3%, fold to cbet 39% 1,6K hand
    BB -Pas2- ($125.40)

    Pre-Flop: ($1.50, 5 players) Hero is UTG
    Hero raises to $4, 2 folds, Alex_AA calls $3.50, -Pas2- calls $3

    Flop: ($12, 3 players)
    Alex_AA checks, -Pas2- checks, Hero bets $7, Alex_AA raises to $23, -Pas2- folds, Hero ?

    gondolkodásom a következő
    nem szeret dobni cbetre, elég agro. Vagyis vagy total air, vagy 2pár/pár+OESD van nála. A magas 3bet miatt a settet kizárom.

    lehet callolni és lássuk mennyit hív a turnön?
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  2. #2
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 08. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    154

    Alapbeállítás

    poziciobol szerintem egyik jatek sem igazan rossz. talan inkabb a call, mert ha visszaemelsz, monsterre tesz es lehet, hogy konnyebben dob.

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    Idézet nightmare eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    poziciobol szerintem egyik jatek sem igazan rossz. talan inkabb a call, mert ha visszaemelsz, monsterre tesz es lehet, hogy konnyebben dob.
    nem dob itt két pár+-t.
    rr, nyerés, hátradőlés.

  4. #4
    Fáradhatatlan grinder ervino avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    734

    Alapbeállítás

    én is tolnám neki
    Azt hittem blöffölök, erre a végén kiderül, hogy valuebet.

  5. #5
    Tag M3ntalV1olence avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    133

    Alapbeállítás

    Kicsit játszogattam a range-vel, és a következő jött ki:

    -AIR: jobb a call, mert a turnon még remélhetőleg folytatja amit elkezdett
    -flopsor T9-el, és AT-vel: mindegy mi lesz azon lesz, hogy bekerüljön a letét, maximum ott lehet baj, hogy pl megijed T9-el, ha elcsúnyul a board
    -TT: inkább a call a jó, bár ez attól is függ, hogy mennyire szívesen megy AI, vagy ad meg AI-t ilyen típusú húzóval (az a gyanúm, hogy nem nagyon, mert nem írtad, hogy maniac lenne)
    -két párok (KQ-KJ-QJ): ellenféltől függ, ha hajlandó velük betenni, akkor nyomnám neki, ha nem tudnám róla, akkor inkább flopC-turnR
    -pár+OESD (KT-QT-JT): itt is a flopC turnR line-t favorizálnám, mivel ezekkel a handekkel biztos, hogy támad turnon is, de egyáltalán nem biztos, hogy bepakolja, még akkor sem, ha agro


    Ami még a call felé billent kicsit: nem igazán tudunk olyan értelmes visszaemelést megejteni, amivel Villain úgy push-olhat, hogy kényelmes FE-t gyárt magának a húzó kezeivel.

    Mindent egybevetve a teljes range-ből egy call-al hozzuk ki a legtöbb értéket, mert az rendben van, hogy két párt nem dob, de az csak 3 hand a 10-ből (ha az AIR-t egynek vesszük), és teljes range ellen játszunk, nem csak két párok ellen.

  6. #6
    Őstag Bumbanas avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 27.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.788

    Alapbeállítás

    Mivel 150bb deepek vagytok növelni kellene a potot, hogy riverre bekerülhessen minden pénz. Ugyanakkor "gyártanunk kellene" FE-t a saját számunkra, hátha ránk tolja dobatásnak. Én egy 55-60$-ig visszaemelnék, mert látszólag itt még van tere a dobásnak, de ha megadja akkor 90$ marad előtte egy 130$-os potnál.
    Ha csak megadsz, akkor 58$ lesz a pot. Mondjuk egy semleges turn-ön belehív 40$-t és erre visszatolod, akkor még tud dobni, és ha értelmes akkor fog is ilyen line-ra. Ha nem hív, hanem c/c-t játszik, akkor te is kb. ennyit tudsz berakatni vele, azaz 138$ lesz a pot és előtte még 90$ marad. Riveren nehéz lesz behúzni a maradékot, blöff és ki nem egészült húzó biztos, hogy egy fillért sem fog fizetni.
    Én ezen az alapon inkább a 3bet híve vagyok itt. Ugyebár ezzel a lappal mielőbb szeretnénk bent látni középen az összes pénzt és ez inkább így érhető el.

  7. #7
    Tag M3ntalV1olence avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    133

    Alapbeállítás

    Egy 60$-os visszaemelés után nem hiszem, hogy az járna a fejében, hogy ezen a boardon milyen nagyszerű FE-je van (konkrétan 55$-os RR esetén az ő push-a 2,24:1-hez pot oddsot ad, ami a következő range ellen nem elég)

    Hold'em Simulation
    2,675,970 trials (Exhaustive)
    board: QdKcJs
    Hand Pot equity Wins Ties
    AA-TT,AK 45.98% 1,171,466 117,684 mondjuk ez a mi gyengített call range-ünk
    AT,9T,TT,KQ,KJ,KQ,QJ,KT,QT,JT, 54.02% 1,386,820 117,684 ez pedig az ellenfél AI range AIR nélkül

    Félreértés ne essék, nem tartom rossz megoldásnak a reraise-t sem, de a call-ban több fantáziát látok: hadd csinálja végig amit elkezdett. Ha AIR-el vagy leégett húzóval nem is fizet riveren, még mindig ott van a turn, ahol ezekkel nagy valószínűséggel belénkeresztene még egy töltetet, de ugyanakkor flop akcióra dobna.

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 09. 05.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.066

    Alapbeállítás

    nem kell FE. ilyen flopon nagyon ritkán fognak blöffölni, legtöbbször valueért c/r-el.

  9. #9
    mrj
    mrj nem elérhető
    Pro Team tag mrj avatara
    Csatlakozott
    2007. 10. 25.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.687

    Alapbeállítás

    én pontosan úgy voltam vele mint M3ntalV1olence.

    A két pár set, T9, ellen nincs kérdés. De ő ugyanezt játsza idpnként air-rel is, illetve KT, QT, JT, lapokkal, és ezekkel nem hiszem hogy egy flop 3bet után rámtolja, de valszeg a félböfföt folytatja a turnön, és ha akkor tolom rá, már nem biztos hogy el tudja dobni. Túl sokszor kapok dobás ilyen deepen ha rátolom a flopon.

    Itt a vége.
    Flop: ($12, 3 players)
    Alex_AA checks, -Pas2- checks, Hero bets $7, Alex_AA raises to $23, -Pas2- folds, Hero calls $16

    Turn: ($58, 2 players)
    Alex_AA bets $40, Hero goes all-in $208.50, Alex_AA goes all-in $90.45

    River: ($318.90, 2 players, 2 all-in)

    Final Pot: $318.90
    Alex_AA shows TWO_PAIR KING QUEEN

    Hero shows STRAIGHT ACE


    Hero wins $393.95 (net +$158.45)

    Alex_AA lost $157.45
    -Pas2- lost $4

    Igazából még abban sem vagyok biztos hogy megadja a flop allint. Mit ver itt ami berak a flopon 160-at a 12-es kasszáért? AK-t tuti nem ad a kezembe.
    Utoljára módosítva: mrj által: 2009. 11. 12. 13:13
    Pokershark backing

    PA HU Coach

    Barátné skype-on: ellenfelem nem egy, de néhány kasszát is megad a flopon

  10. #10
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Idézet mrj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A két pár set, TJ, ellen nincs kérdés. De ő ugyanezt játsza idpnként air-rel is, illetve KT, QT, JT, lapokkal...
    Én nem hiszem, hogy egy ilyen boardon preflop emelő ellen számottevő mennyiségben fog az általad írt lapokkal - KT, QT, JT, - félblöffölni. Inkább az a kérdés, hogy mit csinál a két párokkal, ha te visszaemelsz. Illetve, ha csak megadsz, akkor te mit csinálsz, ha bármelyik flop lap duplázódik a turnre. Sztem ezek a releváns kérdések.

    Én egyébként már a flopon toltam volna egy nagy visszaemelést.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •