Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (29) összesen
Like Tree1Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2011. 11. 04

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder Harvey avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    941

    Alapbeállítás

    Idézet birs320 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Ellenfeled 550-et emel, amit megadsz. Turn 5 . Ellenfeled ismét emel, ezúttal 1250-ig."

    Hívás (bet) =/= emelés (raise)
    partirol velemeny?

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder Harvey avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 03.
    Hozzászólások
    941

    Alapbeállítás

    Zoli milyen riveren tartanal es miert?

  3. #13
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Én is foldot nyomtam.
    Az elmúlt időben asszem ez a 2. hand ahol az indoklás hasonló ("Ha nem vesszük figyelembe a HM statokat..."), és nem értem miért...

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder birs320 avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    715

    Alapbeállítás

    Idézet Harvey eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    partirol velemeny?
    Dobok

  5. #15
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Én legszívesebben a floppon ráemelnék információszerzés céljából. Ha erre push a válasz akkor fold, ha megadja és köv. utcán ismét támad akkor megint csak dobás.

    Ehhez mit szóltok?
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  6. #16
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    huhh. Én ezt foldolom.

  7. #17
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 01. 07.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    50hand alapján a donkstat általában 0 lesz, szóval semmi plussz infot nem ad.
    Ennél többet adna az, hha tudnánk, h hero-nak mekkora a stealje(d-co), és h 4betelt-e már. Persze 50handből Sb sem tud meg sokat, így az egészet általánosítani kell.

    De 50hand alatt, hha vki 6os 3betet csinál, azt nevezhetjük eléggé aktívnak ahhoz, h minden használható lappal 3bet/callt játszon, és ezek alól jellemzően a monsterek sem lesznek kivételek sztem, főleg mert verseny korai szakszáról van szó, még preante is ráadásul.
    Így a ranget sokkal inkább szűkítem 67s-QJs közé, illetve 22-66. persze ez a range túlnyomó részét fogja adni, és néha fog meglepő dolgokat mutatni (A9o pl), de nem az lesz a jellemző.

    Mivel a flopp simán jó egy cbetre, ezért az igazi lapjait kb sosem fogja donkolni, 9xel sokszor check callt játszik, settel meg CRt.
    Viszont donkra nagyon alkalmas, hha 64, 67, 78 van nálnuk, de mivel fogunk 2db 7est ez is joval ritkábban lesz, de simán egy KTo, JQo szerű broadway kártyával is fogja ezt alkalmazni, úgy gondolom.

    Összességében a valueranget a 9x(8-J)ek képezik maximum, legalábbis floppon, turnön pedig az 56, 57 jöhet szóba még.
    Ha csak abból indulunk ki, hogy bármilyen 2 féle broadway kombóval tényleg legalább turnön is hívni fog (és ha már egyáltalán donkol, akkor feltételezhetjük, h ennél jóval többel is megteszi), akkor nem nagyon tudunk mást csinálni a megadáson kívül, és nagyrészt riveren is adnám(tell, betsizefüggő)

    De annyi biztos, h ezek a dolgok rendesen növelik a varianciát, emiatt nem feltétlenül jo döntés, mégha egy min +evvel is jár (és ugye az sem 100%)
    Utoljára módosítva: Vasi által: 2011. 11. 04. 21:29

  8. #18
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Én is dobnám.
    Egyrészt, ha jó játékos, akkor vagy levellingel, és valami erős flopolz lappal csinálja ezt (mivel úgy gondoljuk, hogy erős made handekkel CR, közepesen erősökkel meg c/c), vagy úgy gondolja, hogy elég tág a steal range-ünk, viszont a 4bet range-ünk nagyon szűk, és a foldto3b-ünk is magas, ezért trükközik valami QQ+ típusú lappal.

    Ha fish, akkor meg jóval több 9-es, meg 5-ös lesz a rangében mint gondolnánk.
    Még lehet nála esetleg 33, 44, 66, amivel valami kitekert logika alapján protection betel, mert úgy gondolta, hogy biztos csak overcardokkal peeleltünk.

    Egyedül akkor merülhet fel bennünk a call, ha nagyon spewy az ellenfél, és mindig ki akarja játszani a másikat.
    De ha turnön adjuk, akkor elég sok riveren is adnunk kell, hogy pluszos legyen, mivel valószínű, hogy a legtöbb riveren betolja...de nem tudom mennyire +EV mindenféle random overcardoknál herocallolni.

    Szerintem hibás a válasz, és a hiba pont az indoklásban van...ugyanis nem akkor érdemes elgondolkodni a foldon, ha van valami note-unk, hanem akkor érdemes elgondolkodni a callon, amúgy a fold az std.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #19
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    A legízibb fold. Mit verünk a range-éből, amivel így játszik pre, majd postflop? oop callolt, 33,44,66,KQ amit verünk, az összes többi pp(beleértve a monstereket, amivel még így játszhat) agyonver minket. De nem gondolnám, hogy 33-44-el két utcát blöffölne oop, ahogy KQ-val sem. Ha kivesszük a 33-44-KQ-t, akkor már csak 16% equity-nk van.
    Ha feltételezzük, hogy JJ-vel és TT-vel 3betelt volna pre, ezért kivesszük őket, akkor is csak 20%-ra nő az esélyünk.

    Mindezt persze ha feltételezzük, hogy az ellen nem teljesen hülye. De ez az 50hand alapján nem tűnik annak.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  10. #20
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Most néztem meg, hogy 35,5bb eff stack a parti kezdetén, így még inkább fold, mivel valószínűbb nála valami monster, amivel nem akart 3betelni, mert ilyen stacknél még nem akkora móka 3bet-foldolni, tehát nem igazán lehet light 3bet range (azaz jóval szűkebb, vagy ritkább, mint value), ergo nagyobb az esélye, hogy kifizetünk egy QQ+t, ha pre flatel csak, és postflop próbál potot építeni, mintha 3betel
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •