Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (29) összesen
Like Tree3Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2011. 12. 07

  1. #11
    Lelkes újonc Ballage87 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 22.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    94

    Alapbeállítás

    ja 50 100
    akkor meg főleg ráemelnék
    minden alkalommal, mikor eldobsz flop előtt egy 9es párt, Isten megöl egy kiscicát

  2. #12
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Ez pont egy olyan feladat amit már tovább kell gondolni. Olvastam is erről egy cikket itt az akademián.

    Pker stratgia / Verseny stratgia / A magas s alacsony ttes pkerjtkosok kztti lnyeges klnbsgek | Online poker, Rakeback, Pker bnusz

    Ebben pontosan le van írva hogy aki emelne az 1. es szinten gondolkozik a pókerről aki meg csak callolna minimumum 3 as szinten.

    Tehát te egyes szinten emelsz (ami nem hiba) csakhogy nem fog vele több pénz bekerülni a potba mert azok a lapok amik a megadásod után SQZ elnének esetleg az auto foldon lesz. Itt nem fog le 4betelni csak olyan lappal, amivel tuti nem fogják kihagyni a 3betet, de ha 3betelsz az összes light 3bet lapját dobatod.

    Igen lesz olyan hogy multiway lesz a pot , lesz olyan hogy már lehet floppon fel kell adnod, de ez elég kevésszer fog előfordulni.

    180 as turbo MTSNG-n én is emelnék vele.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  3. #13
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    180 as turbo MTSNG-n én is emelnék vele.
    Én mostanában azt játszom, lehet, hogy ezért is az emelésre nyomtam

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebben pontosan le van írva hogy aki emelne az 1. es szinten gondolkozik a pókerről aki meg csak callolna minimumum 3 as szinten.
    Ez nem teljesen igaz. Mert sokkal inkább függ az ellenféltől, hogy hogyan kell gondolkodjon az ember, és egy ilyen verseny elején nem sok komoly ellenféllel fogsz egy asztalon ülni. 11$ turbón szerintem ilyen helyzetben nem kell trükközni.
    Az biztos, hogy valamivel +EV-sebb a call, de megnéznék egy számítást erről, mert szerintem nem annyival, mint amennyivel kellemetlenebb helyzetbe kerülünk egy call után. Mert azért egy 40-50 handes minta alapján "notorikus" 3betelőtől (plusz az aggróbb kisvak) azért nem fog elég gyakran 3betelni itt. Legtöbbször 3 ellenféllel fogunk flopot nézni, és fogalmunk nem lesz, hogy mi ellen megyünk...
    Szóval lehet, hogy kicsit +EV-sebb a call, és van sok olyan helyzet, amikor én is a callt preferálom, de ez nem az a szitu amiben calloznék.
    Persze azt tényleg jó lenne tudni, hogy mi mennyire is voltunk feszesek.
    MrCharger426 likes this.

  4. #14
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 02. 13.
    Hely
    Szarvas
    Hozzászólások
    3

    Alapbeállítás

    egy 11$-os versenyen senki sem figyeli, hogy te feszes játszol. Szerintem egyértelmű a visszahívás.

  5. #15
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet BT86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én mostanában azt játszom, lehet, hogy ezért is az emelésre nyomtam



    Ez nem teljesen igaz. Mert sokkal inkább függ az ellenféltől, hogy hogyan kell gondolkodjon az ember, és egy ilyen verseny elején nem sok komoly ellenféllel fogsz egy asztalon ülni. 11$ turbón szerintem ilyen helyzetben nem kell trükközni.
    Az biztos, hogy valamivel +EV-sebb a call, de megnéznék egy számítást erről, mert szerintem nem annyival, mint amennyivel kellemetlenebb helyzetbe kerülünk egy call után. Mert azért egy 40-50 handes minta alapján "notorikus" 3betelőtől (plusz az aggróbb kisvak) azért nem fog elég gyakran 3betelni itt. Legtöbbször 3 ellenféllel fogunk flopot nézni, és fogalmunk nem lesz, hogy mi ellen megyünk...
    Szóval lehet, hogy kicsit +EV-sebb a call, és van sok olyan helyzet, amikor én is a callt preferálom, de ez nem az a szitu amiben calloznék.
    Persze azt tényleg jó lenne tudni, hogy mi mennyire is voltunk feszesek.
    Én is így látom. Ez azért érdekes szitu, mert két jó megoldás is van. Nekem a callban még az nem tetszik, hogy ezzel a lappal stackért szeretnék játszani, ahhoz viszont építeni kell a kasszát már preflop, hogy riverig könnyebben be lehessen tolni az egészet, mivel még nagy stack van mindenki előtt. 50 handes mintákról beszélünk, én úgy tudom, hogy itt még a 3bet stat egyáltalán nem mérvadó, alapvetően nem erre hagyatkoznék. Szerintem ha itt kimarad a 3bet, akkor azzal sok value maradhat a handben, főleg, hogy UTG ellen megyünk, szóval simán benne van, hogy aggro játékos 4betelni fog, vagy megadja a 3betet. Ha dob UTG is az persze rossz, de tényleg 3 - 4 way potban gyengül a lap. Nem mondom, hogy soha nem calloznék, de inkább többször 3x 3bet.
    Utoljára módosítva: Galambos Tarzan által: 2011. 12. 08. 12:15
    MrCharger426 likes this.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  6. #16
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 09.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    3.478

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is így látom. Ez azért érdekes szitu, mert két jó megoldás is van. Nekem a callban még az nem tetszik, hogy ezzel a lappal stackért szeretnék játszani, ahhoz viszont építeni kell a kasszát már preflop, hogy riverig könnyebben be lehessen tolni az egészet, mivel még nagy stack van mindenki előtt. 50 handes mintákról beszélünk, én úgy tudom, hogy itt még a 3bet stat egyáltalán nem mérvadó, alapvetően nem erre hagyatkoznék. Szerintem ha itt kimarad a 3bet, akkor azzal sok value maradhat a handben, főleg, hogy UTG ellen megyünk, szóval simán benne van, hogy aggro játékos 4betelni fog, vagy megadja a 3betet. Ha dob UTG is az persze rossz, de tényleg 3 - 4 way potban gyengül a lap. Nem mondom, hogy soha nem calloznék, de inkább többször 3x 3bet.
    Örülök, hogy nem csak én vagyok ezen a véleményen

  7. #17
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Idézet szecsiben eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egy 11$-os versenyen senki sem figyeli, hogy te feszes játszol. Szerintem egyértelmű a visszahívás.
    Az, hogy senki nem figyel más játékosok imidzsére $11 versenyen, ez így nem igaz. Egyre inkább erősödik a mezőny, sokan használnak hudot.
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Amikor olvastam a feladványt, feltűnt annyira kivan emelve , hogy utánunk agresszív playerek ülnek , hogy egyértelműena call a jó megoldás.

    Akik azt mondják, hogy 3betelnének feszes imiddzsel utg betet, azok szerintem bőven hagynak valuet a lapba. Persze lesz amikor 4bet pusholni fog utg, de elég ritka lesz, és valszeg az cooler (QQ+AK). BB-n feszes játékos ül,15/7el szerintem ritkán fog megadni, hogy floppot nézhessen (22BB-vel szinte soha, vagy betúrja vagy dob). Kisvak aggro player, ő nem fog oop 3way callozgatni, és postflop játszani, szintén 3-betel vagy dob. Egyedül button aki becallolhat, mert poziciója van 3way, de ha ő becallol mindjárt csábítóbb a push az SB, és a BB számára, de ha nem is tolják, be, akkor is 750es potért játszunk floppon 3way, ami nem a legjobb, de azért még mindig inkább ez, mint preflop vinni 3BB-t.Szerintem.

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 01. 07.
    Hely
    Dunaújváros
    Hozzászólások
    622

    Alapbeállítás

    Amúgy ezt csak azért írtam, mert nem tudom az emberek miből szűrik le, hogy itt call esetén 3-4way fognak játszani, ok, hogy mind aggro, de nem CS-k, és oop nemhiszem, hogy bármivel is callolnak 3-4way 22 ill 28 bb eff.

  10. #20
    Őstag qwertibie avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 23.
    Hozzászólások
    1.494

    Alapbeállítás

    Idézet Galambos Tarzan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ha itt kimarad a 3bet, akkor azzal sok value maradhat a handben, főleg, hogy UTG ellen megyünk, szóval simán benne van, hogy aggro játékos 4betelni fog, vagy megadja a 3betet.
    Utg ellen pont hogy nem fog olyan lightan bekerülni a stack általában. CG-s fejjel beleokoskodva jobban tetszik a call, főleg hogy ki van emelve, hogy squeezehappy-k ülnek mögötünk

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •