Oldal: 5 / 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (81) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Mérlegeld az elképzelhetetlent

  1. #41
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 12. 27.
    Hozzászólások
    25

    Alapbeállítás

    Őőőő
    "A vak 2.000/4.000 volt, és Faraz Jaka all-in ment UTG-ből 76.500-ig. Vanessa Rousso 120.000-ig emelt"
    ???

  2. #42
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet Agra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pfú, de okosakat mondtok! Erről szólt a cikk is-a helyzetfelismerésről!
    Örülök, hogy te ezt megértetted. De a hozzászólásokból nekem úgy tűnik, hogy egyesek viszont nem. Emiatt bátorkodtam ezt az "okosságot" kijelenteni.
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  3. #43
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 05. 02.
    Hely
    Poker City
    Hozzászólások
    634

    Alapbeállítás

    Idézet falinaptar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most tényleg nem teljesen értem, hogy mi ebben a zseniális....

    Bubble szakaszban voltak, itt nem a fazon volt zseniális, hanem a csaj játszott rosszul.
    Vagy preflop AI QQval, hogy kizárja a palit a partiból, ha jól emlékszem kb fele zstonja volt a csajnak mint a nagyvak, tehát preflop AI esetében 100% dobás a nagyvak részéről (mármint ezekkel a kártyákkal).

    Viszont jelen esetben telejsen egyértelmű Ai nagyvakból, hiszen az Ő szemszögéből mindegy milyen lapja van és a csaj lapja is teljesen lényegtelen, hiszen neki itt még AA-t is meg kell gondolnia hogy dobás, hiszen stackja marad még játszani, és tudjuk hogy a póker nem mindig az erősebb lapot támogatja.

    A fazon gondolatmenete alapján Ő csak a SS-el akart játszani és mivel ott 1/10 arányú stack volt, tulajdonképpen még vállalható is a lépés (persze nem gondolta Ő sem hogy AA lesz nála - erre sem nagy az esély).

    Szerintem a Szusza ezt kb így játszaná meg (valszeg a tét nagyságamás, mert nem ezen a szinteken játszik MÉG, de nekem a videoiból ezek a gondolatok illetve helyzetmegjétszások jönnek le).

    Nagyon fontos, hogy a fazonnak vesztés esetén is több zsetonja maradt volna, mint amennyivel a csaj ezt a partit kezdte.

    Ez egy korrekt játék volt.
    Ez teljes egészében zseniális hsz!
    Érdekes a stílusod, ez is eltér a szokványostól! Több topichoz is szólhatnál hozzá...

  4. #44
    Tag Szigi avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 18.
    Hozzászólások
    146

    Király

    Idézet klall eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Annyira szar játék ,hogy mindenki azt hiszi hogy ez most valami igen jó move volt.
    +mivan ha nem mákol ,mindenki ezen a csávón röhögne mert ilyen versenyen játszik de nem tudja mi az az ICM
    +1 Ennyiiii!

    Fishmove az fishmove marad örökké, hiába csavargatják!
    "Welcome to wherever you are!"

  5. #45
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudom, .....end of the flame war
    Szimpatikus srác vagy számomra, mert vannak nagyon jó, értelmes bejegyzéseid.
    Azt nem értem, hogy miért szúrkálod tele az írásod ennyi angollal. Kevesebb idegen szó használata esetén is lejön, hogy tanult ember vagy. Ez kiderül az írásaidból.

    De!!! Itt most megmagyarázod, hogy mekkora pókeristen ez Tehan Józsi.
    Egy nagy barom, aki mákolt egy hatalmasat.
    Tiszta szívemből kívánom neki, hogy az elkövetkeő években ne nyerjen semmit, illetve buborékban ilyen lapok ellen essen ki.

    Nem értek egyet Veled, hogy mennyire jó játék volt a részéről. Ráadásul, még jössz ICM-el, meg százalékokkal, matematikával, hogy megmagyarázd a lépés helyességét.

    Amennyiben veszít, akkor is helyesnek tartottad volna a játékot? Vagy akkor amellett hoztál volna fel érveket, hogy ez mennyire szörnyű játék?

    Továbbra is kedvellek.

    ...ha valaki belepisál a kisfröccsömbe, hiába magyarázzák, hogy ettől jobb lett!
    Utoljára módosítva: ivan41 által: 2012. 03. 14. 16:47 Oka: helyesírás
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  6. #46
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet ivan41 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szimpatikus srác vagy számomra, mert vannak nagyon jó, értelmes bejegyzéseid.
    Azt nem értem, hogy miért szúrkálod tele az írásod ennyi angollal. Kevesebbidegen szó használata esetén is lejön, hogy tanult ember vagy. Ez kiderül az írásaidból.

    De!!! Itt most megmagyarázod, hogy mekkora pókeristen ez Tehan Józsi.
    Egy nagy barom, aki mákolt egy hatalmasat.
    Tiszta szívemből kívánom neki, hogy az elkövetkeő években ne nyerjen semmit, illetve buborékban ilyen lapok ellen essen ki.

    Nem értek egyet Veled, hogy mennyire jó játék volt a részéről. Ráadásul, még jössz ICM-el, meg százalékokkal, matematikával, hogy megmagyarázd a lépés helyességét.

    Amennyiben veszít, akkor is helyesnek tartottad volna a játékot? vagy akkor amellett hoztál volna fel érveket, hogy ez mennyire szörnyű játék?

    Továbbra is kedvellek.

    ...ha valaki belepisál a kisfröccsömbe, hiába magyarázzák, hogy ettől jobb lett!
    Köszi
    Angolt azért használom ennyit, mert a mindennapi életben is jóban vagyok az angol nyelvvel, sokat használom (külföldi fórumok, cikkek, oldalak, stb)...
    Plusz még szeretem is, és egy csomó olyan kifejezés van, ami nincs "magyarosítva".

    Félreértés ne essék, én egyszer nem mondtam, hogy pókeristen a Tehan, sőt azt is írtam, hogy én nem lépném meg ezt a cold 4bet allint, mert szerintem feleslegesen nagy varianciájú játék. Annyira nem is ismerem a játékát, vagy őt, mint játékost, csupán az eredményeit.

    Amire én gondoltam, az az, hogy érdemes minden lehetőséget megfontolni, és néha extrémebb lépéseket is bevállalni. Amit ő csinált, az egy jó példa az átlagostól eltérő játékra. Nem jó a játéka, de legalább felmerült benne, hogy nem feltétlenül csak a standard lépéseket érdemes meglépni. Tehát az "eszmével" értek egyet, nem a konkrét handdel.

    Ha mondjuk Jaka előtt ott van 24bb, amiből emel 2,5bb-t, erre egy agróbb játékos visszaemel 42bb-ből 7bb-ig, és erre megy allin Tehan, akkor ha elbukja akkor is azt mondtam volna, hogy jó játék, mert 2 agresszív játékos ellen nagyon sok fold equityje lesz ilyen szituációban.
    A megtörtént handben az a gond, hogy Jaka ellen nincs FE, mert allin van, és Rousseau elég TAG, szóval nem fogja izolálni mondjuk ATs-sel, ergo jóval gyakrabban fogja megadni a 4bet allint mint egy fiatal LAG, netes játékos (mivel gyakrabban lesz Vanessánál QQ+).

    Amúgy én is bírlak, de itt félreértetted, hogy mire gondoltam

    ...a csapostól kisfröccsöt kértem, erre ő viceházmestert adott
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  7. #47
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi
    Angolt azért használom ennyit, ... és egy csomó olyan kifejezés van, ami nincs "magyarosítva".
    nosebleeds - azért ennek van magyar megfelelője. Magyarosítsad a kifejezéseket. A 19. században volt egy team (magyarul csapat) akik new word-okat (magyarul új szavakat) alkottak. Te is ismered ezen playereket (magyarul játékosokat). Haladj a nyomdokaikban.

    Végy példát rólam! Én angolosítottam magyar kifejezéseket.

    Egy régebbi bejegyzésem: Ezennel, a megbonthatatlan örök magyar-angol-amerikai barátság, és kölcsönös segítségnyújtás jegyében megalkotom az angol-amerikai megfelelőjét.

    cowboy pear = betyárkörte gringodollar = labanctallér

    Érdekesség képpen jegyzem meg. Az öszvér állatról, illetve a szóról beszélek.
    Kétféle öszvér létezik, Szamár mama - ló a papa, illetve fordítva. Azonban a magyar nyelvben nem teszünk különbséget a szülők nemét tekintve. Míg több nyelvben is, köztük az angolban is mindkét változatra van kifejezés.

    Ló papa szamár mama = angolul mule, franciául mulet, németül Maultier, spanyolul mula
    Szamár papa ló mama = angolul hinny, franciául bardot, németül Maulesel, spanyolul burdégano

    Azt nem mondom, hogy alkossd meg az öszvér szó űj változatait, mert már nincs rá szükség, ilyen állat már kevés szaladgál az utakon.

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... én egyszer nem mondtam, hogy pókeristen a Tehan,...
    Én neveztem eme barmot "pókeristen" -nek


    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... , hogy érdemes minden lehetőséget megfontolni,
    Megfontolom és fold (magyarul dobás)


    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha mondjuk Jaka előtt ott van 24bb, amiből emel 2,5bb-t, erre egy agróbb játékos visszaemel 42bb-ből 7bb-ig, és erre megy allin Tehan, akkor ha elbukja akkor is azt mondtam volna, hogy jó játék, mert 2 agresszív játékos ellen nagyon sok fold equityje lesz ilyen szituációban.
    A megtörtént handben az a gond, hogy Jaka ellen nincs FE, mert allin van, és Rousseau elég TAG, szóval nem fogja izolálni mondjuk ATs-sel, ergo jóval gyakrabban fogja megadni a 4bet allint mint egy fiatal LAG, netes játékos (mivel gyakrabban lesz Vanessánál QQ+).
    Ezzel egyetértek. Viszont itt nincs FE (magyarul dobási hozama) az ellen, aki preflop (magyarul a közös lapok leterülése előtt) a zsetonjainak több mint kétharmadát berakja.

    Aki itt erre gondol, az nem ért a játékhoz. Asszem volt ilyen típusú magyarázat is a hozzászólások között.
    Ha Vanessa fél a buboréktól, akkor pre eldobja a lapját.

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy én is bírlak, de itt félreértetted, hogy mire gondoltam

    ...a csapostól kisfröccsöt kértem, erre ő viceházmestert adott
    Még pár nevet beszúrhattam volna azok közül akik dicsérték Tehan Jóska játékát.
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  8. #48
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Viszont tegyük hozzá, hogy ilyen és ehhez hasonló szitukban a játékosok 99%-nak hasonló és egyben nagyon szűk a range-e. Namármost, Tehannak mégis sikerült ebben a helyzetben is polarizálni a range-t, ami azért nem kismiska.
    Legközelebb összekerülök vele, s snappelem 66-tal.

  9. #49
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    Ivan téged itt kifejezetten az zavar most hogy 24o-val lépte ezt meg? mondok valamit, full mindegy mi volt nála, a level 2 amin tovább kellene gondolkodni.

    nem tudom ki olvasta annak idején Béla blogját, amikor a Monte Carlo EPT-n a kieső handjéről volt szó: ott prémium lapok összecsapásáról volt szó (cold4bet allin ment Béla AK-val, és Mikkelsennél QQ volt, 2 perc volt míg kinyögte a callt..A blogposzt arról szólt, hogy Pepével azt beszélték, hogy mekkora ziccer szitu volt, és ordító helyzet, mert ideálisak voltak a stackek, óriási nyomás alá tudta helyezni, stb és hogy ezt még 89s-el is meg KELLETT volna lépni...Remélem érthető az összefüggés. Mérlegeld az elképzelhetetlent!

    Egy ft-n, most mondd meg.. és egy 3bet után, egy Iteopepe ilyet mer mondani, hogy a francba merészeli, eszem megáll!

    Utoljára módosítva: fejes1988 által: 2012. 03. 14. 18:14
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  10. #50
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Idézet fejes1988 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ivan téged itt kifejezetten az zavar most hogy 24o-val lépte ezt meg? mondok valamit, full mindegy mi volt nála, a level 2 amin tovább kellene gondolkodni.

    nem tudom ki olvasta annak idején Béla blogját, amikor a Monte Carlo EPT-n a kieső handjéről volt szó: ott prémium lapok összecsapásáról volt szó (cold4bet allin ment Béla AK-val, és Mikkelsennél QQ volt, 2 perc volt míg kinyögte a callt..A blogposzt arról szólt, hogy Pepével azt beszélték, hogy mekkora ziccer szitu volt, és ordító helyzet, mert ideálisak voltak a stackek, óriási nyomás alá tudta helyezni, stb és hogy ezt még 89s-el is meg KELLETT volna lépni...Remélem érthető az összefüggés. Mérlegeld az elképzelhetetlent!

    Egy ft-n, most mondd meg.. és egy 3bet után, egy Iteopepe ilyet mer mondani, hogy a francba merészeli, eszem megáll!

    Nem zavar, hogy mivel lépte meg. Ismerem a versenypoker szabályait, ami nagyon egyszerű. Befizeti a beülőt és kész. Nem kell vizsgát tennie, hogy melyik a makk felső vagy a kőr kilences, de a pagátot sem kell ismernie. úgy játszik ahogy akar. A lényeg, a végén nála legyen az összes zseton.

    Ami zavar, hogy sokan megmagyarázzák, hogy ez mekkora nagy játék volt.

    Emlékszem a Béla féle szitura is.

    Illetve, ami még fontos, hogy ki mondja, amit mond. Amennyiben egy ismert játékos, aki már sok versenyenen előkelő helyen végzett, akkor mindenki helyesel. Ha pedig egy nevesincs játékos, aki nyomja, de még nem jött ki a lépés neki sosem, akkor az hülyeségeket beszél.
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

Oldal: 5 / 9 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •