Oldal: 12 / 15 ElsőElső ... 21011121314 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 111 - 120 (142) összesen
Like Tree94Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2013. 01. 28

  1. #111
    Fanatikus tag Zbacsi avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    259

    Alapbeállítás

    Idézet PrettySmallFish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amit használtam az a matematika:
    Használj hozzá egy kis logikát is

  2. #112
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet PrettySmallFish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Légyszives leírnád, hogy mi olyat írtam, ami alapján bizonyos alapfogalmakkal se vagyok tisztában?
    Mondjuk ez mégis mi a fene?
    Idézet PrettySmallFish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát összesen 15 kéz ver minket. A feszesebb játékos átlagosan 172 kezet a másik 331 kezet játszik meg a lehetséges 1326-ból. Tehát ezek alapján, annak a valószínűsége, hogy a nyerőkéz az ellenfeleinknél van:
    Semmi értelme, már bocsi... Pre megjátszott handek arányában nézni azt, hogy mennyi hand ver minket? Nagyon fogalmatlansággal nem is indokolhattál volna. Tudom, hogy troll leszek most megint, de Neked már nem lehet egyszerűen mit írni ezekre, mert csak bizonygatod az igazad olyan koncepciókkal, amik hatalmas hibák, és el sem térhetnének a valóságtól ennél jobban.
    Galambos Tarzan likes this.

  3. #113
    Újonc
    Csatlakozott
    2013. 01. 25.
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ez mégis mi a fene?


    Semmi értelme, már bocsi... Pre megjátszott handek arányában nézni azt, hogy mennyi hand ver minket? Nagyon fogalmatlansággal nem is indokolhattál volna. Tudom, hogy troll leszek most megint, de Neked már nem lehet egyszerűen mit írni ezekre, mert csak bizonygatod az igazad olyan koncepciókkal, amik hatalmas hibák, és el sem térhetnének a valóságtól ennél jobban.
    Én kérek elnézést, hogy felmerült bennem, hogy nézzük meg a matematikai hátterét a dolognak. Ennél nagyobb böszmeséget nem is tehettem volna, hisz az igazán jó játékosoknak általában fogalmunk sincs a matekról, és hasraütésszerüen döntenek. Egyébként is a matematikát használni, amikor pénzek sorsáról döntünk - ki hallott már ilyet. Meg hát azt a tudámányágat elővenni, amelyik ennyire logikátlan... a leglogikátlanabb mind közül. :P (Zbácsi is megírta)
    Tudjuk jól a gazdasági életben - ami előfordulhat, hogy hasonló a pókerhez - is megérzések alapján szoktak a beruházásokról dönteni, nem pedig holmi kockázat- illetve nyereségelemzések alapján.

    De a matematikai aspektusát hagyjuk is a dolognak, felesleges róla beszélni.

    Tehát az ellenfelünknek biztosan jobb lapja van. Mert az ellenfelünk nyilvánvalóan pontosan tudja hogy milyen lapjaink vannak, hiszen tudja, hogy milyen lapokkal játszunk a flop előtt(én mondjuk nem láttam ezt a statisztikát), és azt is tudja, hogy hogyan játszunk a flop után(én erre vonatkozólag se láttam infot, de biztos csak én nem találtam).

    Meg hát egyébként se hinném, hogy királyvezetésű full housenál kisebb lappal bárki is emelne ezen az asztalon, tehát nyilvánvalóan tudja, hogy annál rosszabb lapunk nem is lehet. Ő meg a miénknél rosszabb lappal nem szálna be a játékba. Itt megjegyzem, hogy több matematikai észrevételt nem merek ugyan írni, de ha van egy kis időd számold már ki, hogy mit termel az ellenfelünknek egy call illetve egy reraise all-in, azt feltételezve, hogy ugyanolyan jó lapjai vannak(ergó 50% eséllyel ő nyer, 50% eséllyel mi), ha esetleg az jönne ki, hogy a call igen jól termel, az all-in meg fantasztikusan, akkor meg valószínüleg butaság lenne azt feltételezni, hogy ellenfelünknek akkoris megéri all-in menni, ha a mi kezünkben jobb lapokat sejt.
    Az eddig leírtak persze a feszes játékosra vonatkoznak, a button már más tészta. De ha egy kicsit utángondolunk a button valószínüleg egy ellenféllel szemben fog játszani: egy 0,5pot betre, egy reraise all-in és egy call után nem valószínű, hogy újabb játékosok szállnának be, és az eredeti betelő megadásának is kicsi az esélye. Tehát a buttonnek már csak arra kell magyarázatot találnia, hogy a reraise allin miért szállhatott be verhetetlen kéz nélkül is...

    De nem is folytatom a buta fikcióimat, egyébként is tudom, a legnagyobbak azt tanácsolják az ilyen esetekre:

    „Sose bízz a matekba, mindig üss a hasadra!”
    Utoljára módosítva: PrettySmallFish által: 2013. 02. 01. 21:21

  4. #114
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    már a pre megjátszott handek száma sem stimmel. a többi utcán való szűkítésbe bele sem kezdtél.
    Tir-X likes this.

  5. #115
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet PrettySmallFish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én kérek elnézést, hogy felmerült bennem, hogy nézzük meg a matematikai hátterét a dolognak.
    nem pedig holmi kockázat- illetve nyereségelemzések alapján.

    ergó 50% eséllyel ő nyer, 50% eséllyel mi
    Milyen matek? Flop előtt minden lappal 50% esélyem van! Vagy nyerek, vagy nem! Ezt akárki megmondhassa aki ért a kártyához!
    Tir-X likes this.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  6. #116
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen matek? Flop előtt minden lappal 50% esélyem van! Vagy nyerek, vagy nem! Ezt akárki megmondhassa aki ért a kártyához!
    és ha csak egy színed van, akkor fele annyi az esélyed a flössre

  7. #117
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és ha csak egy színed van, akkor fele annyi az esélyed a flössre
    Kivéve ha diamond! Az 2x többször jön! Meg jók a kettesek, mert a kettes mindig mozog!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  8. #118
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Meg jók a kettesek, mert a kettes mindig mozog!
    viszont a király pár már pl. nem olyan jó, mert hidd el, feljöhet ász! bármikor feljöhet ász!

  9. #119
    Újonc
    Csatlakozott
    2013. 01. 25.
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    már a pre megjátszott handek száma sem stimmel. a többi utcán való szűkítésbe bele sem kezdtél.

    Ezt kifejtenéd bővebben?
    love likes this.

  10. #120
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet PrettySmallFish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt kifejtenéd bővebben?
    persze, például már ott sántít preflop, hogy egy 24/18-as játékos sosem fog az összes lap 25%-ával overcallolni UTG emelést.

    25% = {22+,A2s+,K6s+,Q8s+,J8s+,T8s+,A9o+,K9o+,QTo+,JTo}

    ezzel a range-el kb egy 50/10-es hobbijátékos fog játszani.
    Galambos Tarzan likes this.

Oldal: 12 / 15 ElsőElső ... 21011121314 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •