Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (35) összesen
  1. #1
    Fáradhatatlan grinder WaterMaker avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 01.
    Hely
    Pest
    Hozzászólások
    572

    Alapbeállítás Játék flushhúzóval

    Hi,

    Ha volt már hasonló téma akkor elnézést, én nem nagyon találtam.
    Nézzük a következő partit:
    SH asztalon egy feszes játékos UTG emel 4BBt, Hero dealerben ül 7c2c lapokkal és véletlen megadja a hivást (missclick.
    A flop:
    5cKc9d

    Az UTG potnyit hiv előrről.
    Mi ilyenkor a helyes játék? Én azt hittem eddig, hogy potnyi hivásra egy ilyen gyenge flush draw fold, de nézegettem ma kicsit PokerStoveot és ezt láttam.
    Szóval legyen a feszes játékos range:
    TT+,AJs+,KQs,AQo+ (ezekkel valszeg cbetelne is egy ilyen floppon)

    Ezek ellen a 7c2c esélye:
    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 60.705% 60.71% 00.00% 37261 0.00 { TT+, AJs+, KQs, AQo+ }
    Hand 1: 39.295% 39.29% 00.00% 24119 0.00 { 7c2c }

    Az UTG potnyi hivásával 1:2 banki esélyt kapunk, aminek tartásához ugye 33% nyerési esély kell, ami itt simán megvan. Tehát ezek szerint itt a call +EV. És akkor még lehet reraise is amivel fold equitynk is van.

    Most vegyük azt, hogy biztosra tudjuk, hogy AA van nála. Ekkor:
    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 65.303% 65.30% 00.00% 3879 0.00 { AA }
    Hand 1: 34.697% 34.70% 00.00% 2061 0.00 { 7c2c }

    34.7% esélye van a 72nek, ami megint csak elég a tét tartásához.
    De itt azt sem értem, hogy hogy jön ki ez a 34.7%.
    A 72n csak a treff lapok segitenek, ami összesen 9 db a maradék 45 lapból. Ez 20%-ot jelent. A runner runner dirll, kétpár, sor esély 14% dobna itt a 7c2c esélyén? Vagy nem értem...

    Szóval a call úgy látszik jó játék. A reraise meg elvileg még jobb a fold equity miatt. De mi van, ha a reraisre jön egy push UTGtől? Akkor sem kapunk túl sűrűn 34%nál rosszabb pot oddsot, tehát a pushra is a call a jó játék.

    Összesitve:
    -----------
    Eddig azt hittem, hogy flush drawval akkor éri meg keménykedni, ha van mellette két fölélap, vagy sorhuzó vagy lyuksor is.
    De ezek alapján azt látom, hogy akármilyen szemét flushhuzóval megéri tolni.

    Nektek mi a véleményetek? Ti hogy játszotok flush drawval?
    Valamit biztos elszámoltam valahol.
    Utoljára módosítva: WaterMaker által: 2009. 04. 20. 10:17

  2. #2
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 04. 18.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.132

    Alapbeállítás

    flösdraw-val az általam kedvelt játék az agressziv megjátszás, hogy megalapozzak egy hiteles blöffline-t abban az esetben, ha nem jön le a szinunk. persze ha az ellenfelünk kész keze nagyon erős, akkor itt nagyobb lehet a veszteség. de azért ez remélhetőleg kiderül már valamelyik korábbi utcán. összességében, mint ahogy barry greenstein is tette a hsp-ben (mondjuk az zseniális volt), igyekszem legalább egyszer visszaemelni az ellenfelem hivására, hogy adott esetben mást reprezentáljak mint csak egy sima check callolgató draw-t.

  3. #3
    Őstag
    Csatlakozott
    2008. 01. 19.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.009

    Alapbeállítás

    ha nincs floppon egy nagy pot, hanem csak egy standard méretű akkor egy fd-vel mindig callolok

  4. #4
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    A 72n csak a treff lapok segitenek, ami összesen 9 db a maradék 45 lapból. Ez 20%-ot jelent. A runner runner dirll, kétpár, sor esély 14% dobna itt a 7c2c esélyén? Vagy nem értem...
    Két lap jön még (turn, riva), amivel lehet flushöd.

    FD:
    Jó, agresszív játékos ellen raise flopon
    Nagyon jó, nagyon agresszív játékos ellen fold
    Átlagos játékos ellen call
    Passzív játékos ellen raise

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder WaterMaker avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 01.
    Hely
    Pest
    Hozzászólások
    572

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Két lap jön még (turn, riva), amivel lehet flushöd.
    Upsz, valóban.

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    FD:
    Jó, agresszív játékos ellen raise flopon
    Nagyon jó, nagyon agresszív játékos ellen fold
    Átlagos játékos ellen call
    Passzív játékos ellen raise
    Ok, kösz.
    Miért fold nagyon jó játékos ellen?

  6. #6
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet WaterMaker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért fold nagyon jó játékos ellen?
    Gondolom, mert rád meri tolni mindennel drawy floppon, aztán odds függően callolhatsz 3x% equityvel, vagy dobhatod el. Implied oddsod meg nincs a callra.

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    jah, 3betelni fognak elég gyakran
    és any turnön barrelez
    és csak akkor tudod betenni, ha turnön jön a flush, ha nála nagyobb flush van, vagy kétpár+ van nála, de neki 20% redrawja van, neked 0%.

    az az elméleted hogy "ha itt emel x% a potoddsom, ezért jó a call, ha turnön emel megint x%, ezért megint jó" stb azért nem jó, mert ha pl preflop beelemsz 80bb-ig 73o-val és valaki 100bb-vel allin megy, akkor is jó az odds a callra, de ettől függetlenül még nem volt jó játék.

  8. #8
    Őstag plastikman0 avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólások
    1.354

    Alapbeállítás

    Gondolom azért emelét ilyen nagyot, mert jó lapja van és hogy fizess ha húzóra mész, én is így szoktam, ezzel a potnyi emeléssel szerintem azt is jelzi hogy ha all in rakod nem dobja el... szóval az én meglátásom szerint egyértelműen fold... ha kisebbet emel mehet a rerasie, ami általába azért hatsos mert akkor ingyen nézük sokszor rivert, mert a turnt elcheckeli... vagy mégjobb ha eldobja floppon... Továbbá a 7es magas szin gyenge runner runner szinnel A magassal simán ver... A szin csábító de minuszos itt ebben a szituációban minden ami nem fold...

  9. #9
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet plastikman0 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    G ha kisebbet emel mehet a rerasie, ami általába azért hatsos mert akkor ingyen nézük sokszor rivert, mert a turnt elcheckeli...
    Sztem ha checkel turnön akkor az ellenfelek 90%-a ellen push. Dobatunk egy csomó jobb draw-t, top párt és egyebet.

  10. #10
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet plastikman0 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom azért emelét ilyen nagyot, mert jó lapja van és hogy fizess ha húzóra mész, én is így szoktam, ezzel a potnyi emeléssel szerintem azt is jelzi hogy ha all in rakod nem dobja el... szóval az én meglátásom szerint egyértelműen fold... ha kisebbet emel mehet a rerasie, ami általába azért hatsos mert akkor ingyen nézük sokszor rivert, mert a turnt elcheckeli... vagy mégjobb ha eldobja floppon... Továbbá a 7es magas szin gyenge runner runner szinnel A magassal simán ver... A szin csábító de minuszos itt ebben a szituációban minden ami nem fold...
    Ezeket legalább ne a stratégia topikokba...

    Megint egy egyszerű emelés méretéből akarsz egyetemes következtetéseket levonni, aztán onnantól az egésznek semmi értelme, mégis leírod hogy nincs más lehetőség, csak fold.

    A-magashoz hogy lejöjjön a runner flush, az 30-ból 1-szer fog előfordulni.

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •