Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (49) összesen
  1. #21
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az ellenfél kártyáit utoljára Potripper ismerte (remélem legalábbis). Azok a kártyák is ismeretlenek, tehát az 52-ből csak két lapot ismerünk, ezért a helyes számítás a 38/50*37/49*36/4.
    Így van.

    (bár a potripperesbe sajnos nem vagyok biztos, sőt...)
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  2. #22
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Húvazze, király volt ez a feladvány...kicsit elb.tam mint a Feri, de ilyen jöhet még!

    Amúgy outoknál sem vesszük figyelembe a többi résztvevőt (ezt nem számolom ki, de FR-en szerintem nagyon pici az esélye, hogy ha FD-d van mind a 9 out bent legyen a pakliban)

  3. #23
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 12. 22.
    Hozzászólások
    23

    Alapbeállítás

    Sai: sum(pc(x,y)) miert 1? A mogotted ulok kartyai 100% ban olyanok mintha a pakliban lennenek, az egyetlen informacio amit fel lehet hasznalni az hogy elotted mindenki foldol ami ugye noveli a jo lapok eselyet a pakliban, gyanitom ezt nem egyszeru becsulni

  4. #24
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hozzászólások
    71

    Alapbeállítás

    Idézet CantusPutnok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na akkor kérdezek: szerintem számítania kellene annak is, hogy tudjuk, mi van a másik kettőnél. Anélkül nem lehet teljes biztonsággal megmondani, hogy mennyi az esélye a dolognak, ugye?

    Mert ha mondjuk a másik két játékosnál is van az overcardokból, pl. KQ-val simán lehet callolni egy ilyen emelést, vagy akár Ax-el, akkor az módosítja az esélyeket, amit ez a számítás nem vesz figyelembe. Ha már csak egyetlenegy lap is kinn van valamelyiknél, mondjuk AT és 88 van kinn, már változnak az esélyek, mert 88 két lapja és az AT tízese beleszámít az ideálisnak tekintett lapokba. És akkor már ugye csak 35 "jó" lapunk van.

    Teljesen igazad van. A kérdésre nincs helyes válasz, hiszen a konkrét eredményt a 2 ellenfélnél lévő lapok is befolyásolják.
    A kérdésre egy tól-ig választ lehet adni.
    Ha az ellenfeleknél mindkét kártya nagyobb, mint J, akkor a pakliban 8 db nagyobb és 38 db kisebb vagy J lap marad. Ebben az esetben a válasz 38/46*37/45*36/44= 55,57%
    Ha mindkét ellenfélnél az összes lap J vagy J-nél kisebb, akkor a pakliban 12 db nagyobb és 34 db kisebb vagy J lap marad. Ebben az esetben a válasz 34/46*33/45*32/44= 39,42%

    Tehát a helyes válasz: legalább 39,42%, legfeljebb 55,57%.
    (E két érték között felvehet még 3 értéket, amikor összesen 1, 2, illetve 3 db J-nél nagyobb lap van az ellenfeleknél, tehát összesen 5 lehetséges válasz van a kérdésre.)

    Elvileg minden esélyt így kellene kiszámolni, és midig tól-ig esély a helyes válasz. A TV közvetítésekben azért lehet pontos számot mondani, mert a zárt lapokat is bele tudják kalkulálni. (Persze a legtöbb alkalommal nem ezt teszik és ilyenkor mindig megdöbbenek az emberek butaságán, hogy pl. 49-51-et írnak ki egy AK vs QQ partiban, amikor már volt kint 1 db A meg 1 db K, nem is beszélve az AK-hoz tartozó sorlehetőségek kizárásáról)
    Utoljára módosítva: kebot által: 2011. 03. 18. 19:02

  5. #25
    PA addict reirreT avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 24.
    Hely
    Dún Laoghaire
    Hozzászólások
    2.161

    Alapbeállítás

    Ha úgy szólt volna a kérdés, hogy JJ-d van preflop, mennyi esélye van hogy legalább overpár maradjon, akkor egyértelműbb a 43%. De így, hogy bele van keverve a pozíció és a két vak is a kérdésbe, nem hiszem hogy le kell hurrogni azt, aki próbálja felhasználni az ott lévő információt.

    Egyébként bankroller83+1, hogyan emeltünk mi $3-at NL200-on?
    “I'd rather be lucky than good.”

  6. #26
    Tag The Great Hun avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 22.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    179

    Alapbeállítás

    HOgy a francban emelek 3 dollárra 2 dodós BB-nél?
    Mindenből vagyok egy,
    hogy egyként lehessek minden.
    No vedd el magadtól azt,
    amid soha nincsen!

  7. #27
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet kebot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljesen igazad van. A kérdésre nincs helyes válasz, hiszen a konkrét eredményt a 2 ellenfélnél lévő lapok is befolyásolják.
    Bocs, de alapból rossz a gondolatmenet, ráadásul még a rossz gondolatmenet is hibás. Miért csak ezt a két ellenfelet veszed be a számításba? Az előtted dobók nem dobhattak el mondjuk egy K3o lapot? Ez ismét csak befolyásolná a kalkulációt.

    A lapok már le vannak osztva, MIELŐTT bármelyik játékos bármit is csinálna. Ebből következik, hogy a matematikai valószínűságet nem befolyásolhatja az, hogy a lapok leosztása UTÁN az egyes játékosok mit csináltak. A cselekedeteikkel már nem tudják befolyásolni, hogy milyen eséllyel jön le overcard.

    A matematikai valószínűségből kell kiindulni, ekkor pedig minden ismeretlen lap egyformán számít. Lehet finomítani a becslést az ellenfél MÁR MEGTETT lépései alapján, ott már esetleg lehet valószínűség-intervallumokkal számolni. Kérdés, hogy megéri-e ezzel gyötörni az agyunkat. Én Boletus gyakorlatias megközelítésével értek egyet, azaz elég azt tudnunk, hogy "ha bubikkal játszol, pusztán tudod hogy az esetek nagyjából felében fogsz overcardot kapni a flopra."

  8. #28
    Tag ezustszem avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 17.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    151

    Alapbeállítás

    Idézet xLaszlo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sai: sum(pc(x,y)) miert 1? A mogotted ulok kartyai 100% ban olyanok mintha a pakliban lennenek, az egyetlen informacio amit fel lehet hasznalni az hogy elotted mindenki foldol ami ugye noveli a jo lapok eselyet a pakliban, gyanitom ezt nem egyszeru becsulni
    Több ismeretlenes egyenletben csak a sarok számokkal foglalkozni,szerintem igen csak félre vezető.Teljesen igazad van, sokkal fontosabb a 3 dobás.Matek órán 52 lapos variációra tökéletes.Itt viszont egyáltalán nem mindegy a kiinduló lapok száma, 50 vagy -6/50 más más %.Persze teljesen mindegy,hogy 35% és 43 % között mi a pontos szám.A gáz az, ha úgy gondolkozol,hogy 50-50.Vagy jön vagy nem.

  9. #29
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Idézet ezustszem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Több ismeretlenes egyenletben csak a sarok számokkal foglalkozni,szerintem igen csak félre vezető.
    Helyesen: Többismeretlenes egyenletben csak a sarokszámokkal foglalkozni szerintem igencsak félrevezető.

    Egyik összetett szót sem sikerült helyesen leírni. Ennek sem túl nagy a valószínűsége. :-)

  10. #30
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2009. 03. 21.
    Hozzászólások
    71

    Alapbeállítás

    Idézet Coix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bocs, de alapból rossz a gondolatmenet, ráadásul még a rossz gondolatmenet is hibás. Miért csak ezt a két ellenfelet veszed be a számításba? Az előtted dobók nem dobhattak el mondjuk egy K3o lapot? Ez ismét csak befolyásolná a kalkulációt.

    "
    Részben tévedsz.
    A legrosszabb eset azt feltételezi, hogy az összes nagyobb lap még a pakliban van, tehát ezzel azt is, hogy a dobott lapok mind kisebbek. A minimum szám tehát nem lehet kisebb, mint az általam megadott.
    A legjobb eset valóban az lehet, hogy az összes nagyobb lapot eldobták a többiek, tehát matematikailag lehet 100% is az eredmény.

    A mondandóm lényegén nem változtat: ilyen kérdésekre csak tól-ig választ lehet adni. Ez óriási szemléletbeli különbség ahhoz képest, ami a gyakorlatban kialakult. Továbbgondolva: pontosan ez lehet a plusz szerencsefaktor a játékban, illetve az egyéni játékos döntése, ha tudja, hogy jelen esetben a J-nél nagyobb flopnak a valószínűsége minimum 36%, és (a gyakorlatilag) maximum 60%, akkor ezt alacsonynak, vagy magasnak fogja-e fel. A preflop akciójához a 36%, vagy a 60%-os eredményt használja fel.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •