Oldal: 29 / 86 ElsőElső ... 1927282930313979 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 281 - 290 (852) összesen
Like Tree443Likes

Téma: Mit sportoljunk? / Hogyan fogyjunk?

  1. #281
    Fáradhatatlan grinder Pepe05 avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 28.
    Hely
    Tvrdošovce
    Hozzászólások
    562

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fehérje, BCAA, vitargo, glutamin, ízületvédő, és vitaminpakk kiegészítve pár vitaminnal.
    L carnitine ből folyékony azt elég edzés előtt meginni 10-15 perccel.
    Azért utánnaszámolva egy havi kiszerelésnek ezekből az azért elég komoly összeget tesz ki, több mint havi 100€ csak kiegészítőkre az azért nagyon sok.
    Akkor bele sem merek gondolni hogy akkor ti testépítők mennyit költhettek ezekre, ha még nekem is ennyit kellene pedig nem is a testépítés a célom, hanem csak legfőképp faragni kicsit a zsírrétegből és egy kicsivel jobb izomzat kialakítása már csak hab lenne a tortán.
    Az pedig mégdurvább ha netán egy nem testépítőnek is ugyanannyit kellene költenie kiegészítőkre a kitűzött céljainak elérésehez mint egy testépítőnek. Valami különbségnek kellene lenni hisz azért nem ugyanaz a cél.
    És az a baj hogy ha le is adnánk a feles zsírt akkor is szedni kellene tovább, mert nem szabadna utánna sem abbahagyni az edzéseket, amikhez meg ugyanúgy kellene szedni ezeket.
    Ha pedig valaki abbahagyja a súlyzós edzéseket akkor tulajdonképpen feleslegesen kezdte el, mert ha nem használja az izmot akkor fokozatosan leépül.
    Márpedig ahogy olvastam róluk ezek nagyrészét a súlyzós edzés miatt kellene szedni.

    Hát nem tudom, lehet hogy érdemesebb volna maradnom a rendbetett diétás étrendnél és mellé napi futás. Elméletileg zsírt azzal is kellene veszíteni és mégsem lenne egy kisebb vagyon havonta, igaz az eredmény sem olyan hatásos de nem is menne rá még a gatyám is

    Eddig is minden tiszteletem a testépítőké volt a kitartásukért, a munkájukért(mégha az a ,,hústorony´´ kinézet nekem már túl sok is), stb. de ilyen költségek mellett tényleg minden elismerésem nekik.
    Ja és köszi az eddigi sok segítséget!

  2. #282
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Régen nem volt külön kreatin, glutamin, bcaa, vitargo, NO fokozó, és normális vitamin sem, sportrobit ettek, ami tele volt tejcukorral és szétfostad tőle magad, mégis voltak izmos emberek, túl van ez is misztifikálva.
    Proteinen hiába akarnál spórolni, mert amúgy is enned kell, ne számold plusz költségnek, tojás, túró és most a húsok ára is bőven megvan annyi, ha helyettesíteni próbálnád a kimaradt mennyiséget.

    Többi igazából nem kell, simán fejlődsz nélkülük.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2012. 09. 18. 12:25
    andree and L.T. like this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #283
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Idézet Yiirsh eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolkozom a táp kiegeken, de kicsit idegenkedek tőlük. Konkrétan pl a tejsavó fehérje, amit írsz, szal így külön natúr fogyasztva nincs ennek valami "mellékhatása", biztos, h ez így egészséges? /Lehet, h hülye kérdés...
    A fegyencedzést tolom, tehát csak calisthenics, heti 5x.

    Nemrég olvastam bele a fegyencedzés kettőbe. Ott ír a szerző a tápkiegészítőkről, leginkább a fehérjékről. Az egész fehérje hisztériát, csak a táplálékkiegészítő gyártók mesterségesen generált igénykeltésének tartja. Szerinte fölösleges bevinni plusz por alakban fehérjét, mert nem képes annyi fehérjét a szervezet beépíteni és bőven elég a napi táplálékkal bevitt adag.
    Az tény, hogy a shop builder és hasonló oldalakon, ahol leírják mikor milyen fehérjéket vegyél, igyál, rögtön a képedbe tolják a reklámot, hogy ezt vedd, azt vedd. Nem tudom melyik oldalnak van igaza. Valószínű, hogy csak orvosi tanulmány dönthetné el. Biztos készült már tanulmány erről is. Az biztos, hogy egy sárga kapszulában vagy akár a fegyencedzésben leírtakat is fenntartásokkal kell kezelni, egyik sem szentírás.

  4. #284
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet L.T. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tisztában vagyok vele h nem tudok célirányosan testtájékról fogyni.A lényeg az hogy fogyni akarok mert viszonylag sok zsír van rajtam,nyilván a hasamon látszik a legjobban.Kenyeret már rég nem eszek,de most leállok mindenféle édesség,üditő...stb dolgokkal,remélem meg tudom állni.
    5kg súlyfelesleg az semmi. Normál kaja meg heti rendszeres mozgás ahogy írtad is, és 2 hónap max leszalad úgy, hogy nem pusztulsz bele. Csak a kenyér a cukros szarok elhagyásával!
    L.T. likes this.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  5. #285
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet Pepe05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért utánnaszámolva egy havi kiszerelésnek ezekből az azért elég komoly összeget tesz ki, több mint havi 100€ csak kiegészítőkre az azért nagyon sok.
    Akkor bele sem merek gondolni hogy akkor ti testépítők mennyit költhettek ezekre, ha még nekem is ennyit kellene pedig nem is a testépítés a célom, hanem csak legfőképp faragni kicsit a zsírrétegből és egy kicsivel jobb izomzat kialakítása már csak hab lenne a tortán.
    Az pedig mégdurvább ha netán egy nem testépítőnek is ugyanannyit kellene költenie kiegészítőkre a kitűzött céljainak elérésehez mint egy testépítőnek. Valami különbségnek kellene lenni hisz azért nem ugyanaz a cél.
    És az a baj hogy ha le is adnánk a feles zsírt akkor is szedni kellene tovább, mert nem szabadna utánna sem abbahagyni az edzéseket, amikhez meg ugyanúgy kellene szedni ezeket.
    Ha pedig valaki abbahagyja a súlyzós edzéseket akkor tulajdonképpen feleslegesen kezdte el, mert ha nem használja az izmot akkor fokozatosan leépül.
    Márpedig ahogy olvastam róluk ezek nagyrészét a súlyzós edzés miatt kellene szedni.

    Hát nem tudom, lehet hogy érdemesebb volna maradnom a rendbetett diétás étrendnél és mellé napi futás. Elméletileg zsírt azzal is kellene veszíteni és mégsem lenne egy kisebb vagyon havonta, igaz az eredmény sem olyan hatásos de nem is menne rá még a gatyám is

    Eddig is minden tiszteletem a testépítőké volt a kitartásukért, a munkájukért(mégha az a ,,hústorony´´ kinézet nekem már túl sok is), stb. de ilyen költségek mellett tényleg minden elismerésem nekik.
    Ja és köszi az eddigi sok segítséget!
    Nem tudtam, hogy milyen keretek közt gondolod a kiegészítőket. A legfontosabb a fehérje és egy vitamin pakk. Vitaminpakk kijön havi 5K ból, fehérje meg ha elbírja a gyomrod a kevertet, akkor egy 4kg os at meg tudsz venni 10-12K körül, ami neked elég lenne 2 hónapra. Így nem olyan nagy összeg/ hó!
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  6. #286
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet NovaTerra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nemrég olvastam bele a fegyencedzés kettőbe. Ott ír a szerző a tápkiegészítőkről, leginkább a fehérjékről. Az egész fehérje hisztériát, csak a táplálékkiegészítő gyártók mesterségesen generált igénykeltésének tartja. Szerinte fölösleges bevinni plusz por alakban fehérjét, mert nem képes annyi fehérjét a szervezet beépíteni és bőven elég a napi táplálékkal bevitt adag.
    Az tény, hogy a shop builder és hasonló oldalakon, ahol leírják mikor milyen fehérjéket vegyél, igyál, rögtön a képedbe tolják a reklámot, hogy ezt vedd, azt vedd. Nem tudom melyik oldalnak van igaza. Valószínű, hogy csak orvosi tanulmány dönthetné el. Biztos készült már tanulmány erről is. Az biztos, hogy egy sárga kapszulában vagy akár a fegyencedzésben leírtakat is fenntartásokkal kell kezelni, egyik sem szentírás.
    Mindenképp van igazság abban amit írsz! A kapszulának is meg a buildernek is az a legfontosabb, hogy minél több scitec szart eladjanak. De a lényeg, hogy van e szükséged tápkieg fehérjére vagy nincs azt neked kell eldönteni.

    Én most 98-100KG közt vagyok. Napi szükségletem 300G fehérje. Naponta 3szor eszek csirkét, meg egyszer 160G tonhalat. Túrót meg ezeket a cottage cheseket nem csipázom annyira. ez 4 étkezés és 180G tiszta fehérje. Tehát kicsivel több csak mint a fele mint amit meg kell ennem egy nap. Én nem tudok kajával bevinni elég fehérjét.

    De aki 70KG és nem edz minden nap olyan intenzitással mint én, annak elég 140G is és az be tudja vinni kajával.
    balu999 likes this.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  7. #287
    Idegen wtfckhd avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 21.
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    Idézet NovaTerra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nemrég olvastam bele a fegyencedzés kettőbe. Ott ír a szerző a tápkiegészítőkről, leginkább a fehérjékről. Az egész fehérje hisztériát, csak a táplálékkiegészítő gyártók mesterségesen generált igénykeltésének tartja. Szerinte fölösleges bevinni plusz por alakban fehérjét, mert nem képes annyi fehérjét a szervezet beépíteni és bőven elég a napi táplálékkal bevitt adag.
    Az tény, hogy a shop builder és hasonló oldalakon, ahol leírják mikor milyen fehérjéket vegyél, igyál, rögtön a képedbe tolják a reklámot, hogy ezt vedd, azt vedd. Nem tudom melyik oldalnak van igaza. Valószínű, hogy csak orvosi tanulmány dönthetné el. Biztos készült már tanulmány erről is. Az biztos, hogy egy sárga kapszulában vagy akár a fegyencedzésben leírtakat is fenntartásokkal kell kezelni, egyik sem szentírás.
    Készült már elég sok tanulmány, ezért ajánlják a kb. 2g fehérjét testsúlykilogrammonként. Viszont azt sehol sem írják, hogy kötelező lenne por formájában is fehérjét juttatni a szervezetbe. Ha eléred a megfelelő mennyiséget szilárd táplálékból (hús, tojás, túró,...), nincs szükséged fehérje porokra, de szerintem ez szinte lehetetlen és edzés után fontos a gyors felszívódású fehérjeturmix.

    szerk.: redoubtable gyorsabb volt.
    redoubtable likes this.

  8. #288
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Nekem is lenne kérdésem. Elkezdtem nemrég aktívan járni szaunázni. Előtte is voltam párszor, de most rendszer lesz ez a dolog.

    Hol tudok normális szauna olajat venni amivel locsolgatni kell a köveket? Egy olyan oldalt linkelhetne nekem valaki ahova normálisan le van írva, hogy ez az olaj pl tisztítja a májat, ez jót tesz a légutaknak, ez a keringésnek stb.... Mert eddig ami időm volt ezzel foglalkozni, az alatt az idő alatt nem találtam egy oldalt sem amelyik ezeket részletesen leírná.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  9. #289
    Fáradhatatlan grinder Pepe05 avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 28.
    Hely
    Tvrdošovce
    Hozzászólások
    562

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudtam, hogy milyen keretek közt gondolod a kiegészítőket. A legfontosabb a fehérje és egy vitamin pakk. Vitaminpakk kijön havi 5K ból, fehérje meg ha elbírja a gyomrod a kevertet, akkor egy 4kg os at meg tudsz venni 10-12K körül, ami neked elég lenne 2 hónapra. Így nem olyan nagy összeg/ hó!
    Hát valami ilyesmire gondoltam én is, amikor azt írtam hogy melyek azok amik elengedhetetlenek, a szükségeseknek tartottak közül. Ez így már sokkal jobban tetszik Talán még a fehérje és vitamin mellé +ba azt a folyékony L-Carnitint venném hozzá meg.

    Én ezekre gondoltam:
    Full Force Mixed Protein Matrix 3000g
    Scitec C-1000 (100 tbl)
    Aminostar L-Carnitin liquid 500 ml.

  10. #290
    Idegen wtfckhd avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 21.
    Hozzászólások
    9

    Alapbeállítás

    Idézet Pepe05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát valami ilyesmire gondoltam én is, amikor azt írtam hogy melyek azok amik elengedhetetlenek, a szükségeseknek tartottak közül. Ez így már sokkal jobban tetszik Talán még a fehérje és vitamin mellé +ba azt a folyékony L-Carnitint venném hozzá meg.

    Én ezekre gondoltam:
    Full Force Mixed Protein Matrix 3000g
    Scitec C-1000 (100 tbl)
    Aminostar L-Carnitin liquid 500 ml.
    A sima c vitamin helyett ezt ajánlanám: Daily Vita-Min (75 tabletta) - Scitec Nutrition
    Nézz utána, szerintem más oldalakon olcsóbban is hozzájuthatsz.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •